Bitcoin sa dostal na 2-mesačné maximum až 42 000 USD

od Martin Tkáč

Bitcoin inicioval ďalší nárast, ktorý stanovil nové dvojmesačné maximum tesne nad 42 000 dolárov. Okrem Chainlink väčšina alternatívnych coinov zaostáva a dominancia trhu BTC sa zvýšila na viac ako 48%.

Bitcoin dosahuje dvojmesačné maximum

Ako bolo uvedené začiatkom tohto týždňa, bitcoin vstúpil do rastúceho trendu po tom, čo sa na chvíľu pohyboval okolo cenovej línie 33 000 dolárov. Pôvodná kryptomena zasiahla zelenú sviečku vďaka čomu krátko po prvýkrát za viac ako mesiac prekonal 40 000 dolárov.

Medvede však čoskoro zasiahli a tlačili majetok na juh. BTC sa zotavil na niečo viac ako 36 000 dolárov. Napriek tomu tam dlho nevydržal a začal znova rásť..

V dôsledku toho sa vrátil na úroveň 40 000 dolárov a niekoľko dní stagnoval, bez rozhodujúcich ťahov na obe strany. Všetko sa zmenilo včera, keď zrazu klesol na 38 000 dolárov.

Potom sa však býci vrátili do hry a opäť zatlačili bitcoin na sever. V nasledujúcich hodinách BTC vyskočilo cez 4 000 dolárov a vyšplhalo sa cez 42 000 dolárov. Ide o najvyššiu cenu zaznamenanú od krachu v polovici mája.

Momentálne aktívum trochu ustúpilo a obchoduje sa okolo 41 500 dolárov. Jeho dominancia nad alternatívnymi mincami sa však zvýšila na 47%, pretože tentoraz väčšina z nich nekorelovala.

zdroj: zycrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár