Bitcoin sa bude obchodovať za 300 000 dolárov, hovorí Kevin O’Leary

Keď píšeme tieto slová, kurz BTC klesá. Televízna hviezda Kevin O'Leary však tvrdí, že cena bitcoinu bude v konečnom dôsledku niekoľko stoviek tisíc dolárov, prečo?

od Martin Tkáč

Inštitucionálni investori

Hviezda Shark Tank Kevin O’Leary sa nedávno podelila o svoju bitcoinovú predpoveď. Zdôraznil dôležitosť vstupu veľkých inštitucionálnych hráčov na trh, čo by malo zdvihnúť valuáciu kryptomien.

Inštitucionálni investori stále nemôžu nakupovať bitcoin alebo inú kryptomenu priamo kvôli nariadeniam SEC. Tí, ktorí nie sú schopní investovať do digitálnych aktív sami, začali investovať do medziproduktov, ako sú ETF. O’Leary však vysvetlil, že keď si konečne budú môcť kúpiť BTC sami, stane sa to katalyzátorom, ktorý zvýši valuáciu celého trhu.

V rozhovore pre médiá hviezda Shark Tank povedala, že žiadna inštitúcia nedrží bitcoiny vo svojich súvahách a je to kvôli reguláciám. Tieto inštitúcie, vrátane štátnych investičných fondov a dôchodkových plánov, nie sú schopné priamo nakupovať BTC.

„A neurobia to, kým im to ich oddelenia pre dodržiavanie predpisov nepovolia,“ povedal O’Leary.

Dodal, že „bitcoin dosiahne 100 000 dolárov, 200 000 dolárov, 300 000 dolárov, a to sa stane, keď ho inštitúcie konečne kúpia“. Zároveň však poznamenal, že veľa závisí od úradov, ktoré musia umožniť najväčším hráčom na trhu nakupovať kryptomeny.

Výmenný kurz bitcoinu je 500 000 USD

To všetko je v súlade s myšlienkami iných prominentov na trhu. Cathie Wood z ARK Invest hovorí, že keď inštitúcie vstúpia na trh digitálnych aktív, BTC stúpne na 500 000 dolárov. Očakáva sa, že sa tak stane v najbližších piatich rokoch. Dodala, že inštitucionálni investori môžu do kryptomien investovať až 5 % svojich zdrojov.

Sám O’Leary tvrdí, že až bilión dolárov ovplyvní trh, keď spoločnosti poskytujúce finančné služby dokážu uznať bitcoin ako plnohodnotné aktívum (legálne) a umiestniť ho do svojich ETF. Tieto peniaze, ktoré by pochádzali od inštitucionálnych hráčov, by pridali ešte väčšiu hodnotu vašim digitálnym aktívam.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár