Bitcoin prvýkrát od mája prelomil hranicu 50 000 dolárov

od Martin Tkáč

Cena bitcoinu (BTC) sa vrátila do ofenzívy. Pôvodná kryptomena sa prvýkrát od mája vyšplhala na 50 000 dolárov, čo signalizuje, že boom sa blíži do druhej fázy.

Cena BTC opäť naberá na obrátkach

Cena BTC vrcholila na 50 270 dolároch, pričom v priebehu dňa získala 3%. Kapitalizácia najstaršej mince sa zvýšila na 943 miliárd dolárov.

Bolo prelomených 50 000 dolárov.

Teraz sme bližšie k 100,00 dolárom ako k 0 dolárom.

Držte si klobúky!

tweet

Indikátory na reťazci nedávno naznačovali, že dochádza k bezprostrednému poklesu ponuky. Dlhodobí hodleri a inštitúcie zvýšili svoj podiel v BTC, zatiaľ čo ceny zostali nízke. Séria stále vyšších minim a pozitívnych denných zatlačení posunula BTC nahor od korekcie, ktorá sa skončila na zhruba 30 000 dolároch.

Index bitcoinového strachu a chamtivosti, ktorý je založený na viacfaktorovej analýze sentimentu, sa medzitým za menej ako mesiac zmenil z „extrémneho strachu“ na „extrémnu chamtivosť“.

Globálny trh s digitálnymi aktívami tento mesiac spravidla otočil trajektóriu. Celková kapitalizácia kryptomeny sa v súčasnosti pohybuje okolo 2,2 bilióna dolárov. Na porovnanie, počas júlovej korekcie sa dostal pod 1,3 bilióna dolárov.

Altcoiny výrazne zelené

Aj keď bitcoin spočiatku stál v čele, mnoho altcoinov tiež prudko vzrástlo. V čase písania tohto článku sa okrem iného môžu pochváliť dvojcifernými ziskami na týždennom základe Cardano (ADA), Polkadot (DOT) a Solana (SOL).

Výborne sa darí aj druhej najväčšej kryptomene z hľadiska trhovej kapitalizácie. Ethereum sa stabilne drží nad hranicou 3 000 dolárov. Na zvýšenie ETH mal zrejme najväčší vplyv londýnsky hard fork, ktorý nadobudol účinnosť 5. augusta. Táto aktualizácia predstavila EIP-1559, vďaka ktorému bol projekt deflačný.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár