Bitcoin prvýkrát od januára 2021 klesol pod 30 000 dolárov

od Martin Tkáč

Bitcoin sa prepadol pod 30 000 dolárov, čo je kľúčová úroveň psychologickej podpory, ktorá bude mať pravdepodobne veľký vplyv na sentiment.

BTC klesne pod 30 000 dolárov

Bitcoin sa včera obchodoval pod 30 000 dolárov čo je asi 55% pokles oproti historickému maximu v apríli. Poklesy viedli k likvidácii pozícií v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov a bitcoiny zaznamenali od konca januára nevídané úrovne.

Existuje všeobecná zhoda, že pokles pod 30 000 dolárov by mohol spustiť veľkú vlnu na globálnom trhu.

 

Rozhodujúca je trhlina pod oblasťou 29 – 30 000 dolárov a veci sa skutočne rozlúsknu. Historická podpora okolo 200-týždňového kĺzavého priemeru (~ 14 000).

Tlak na pokles zväčša vytvárajú regulačné správy z Číny, ktorá nedávno podnikla kroky na zákaz ťažby a obchodovania s bitcoinmi.

Čína je popredným svetovým centrom pre ťažbu BTC a možno aj najväčším svetovým obchodným trhom. S blížiacim sa digitálnym jüanom to vyzerá, že vláda sa snaží zbaviť konkurencie.

Čína v minulosti podnikla kroky na zákaz alebo obmedzenie bitcoinu. To je dôvod prečo trh nereagoval príliš dôrazne. Ak však Stredné kráľovstvo skutočne urobí vážne kroky, môže to mať hrozný dopad.

Trh s altcoinami krváca

Ako to už v takýchto prípadoch býva, bitcoiny so sebou ťahali altcoiny. Väčšina altcoinov zaznamenala ešte väčšie poklesy ako priekopnícka minca. Ethereum kleslo pod 2 000 dolárov a Binance Coin stratil pozíciu pre Cardano. Projekt, ktorý zaznamenal najväčší odraz, je Chiliz. Cena CHZ sa za poslednú hodinu zvýšila o 15% a token sa obchoduje za 0,25 USD.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár