Bitcoin prenasleduje Mastercard z hľadiska hodnoty spracovaných prostriedkov

od Martin Tkáč

Správa Blockdata naznačuje, že bitcoinová sieť má potenciál vyrovnať sa hodnote v dolároch odoslanej cez sieť Mastercard. Mohlo by sa tak stať už v roku 2026.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Blockdata hovorí o potenciálnej budúcnosti BTC

Správa z 25. novembra s názvom „Kedy môže bitcoinová sieť spracovávať objemy ako Mastercard a Visa?“ poukazuje na to, že primárna sieť kryptomien v roku 2021 spracovala v priemere okolo 489 miliárd dolárov za štvrťrok. To je viac ako 302 miliárd dolárov, ktoré prešli cez sieť Paypal.

Len po 12 rokoch existencie bitcoin ako platforma spracuje štvrťročne približne 27 % z toho, čo Mastercard (1,8 bilióna dolárov) a 15 % z 3,2 bilióna dolárov od spoločnosti Visa.

Tri faktory môžu spôsobiť, že bitcoinová sieť sa rozrastie a prekoná dvoch gigantov na trhu kreditných kariet, pokiaľ ide o celkový objem spracovania.

Ide o celkový počet transakcií, priemerné množstvo bitcoinov odoslaných na transakciu a zvýšenie ceny bitcoinu (BTC).

Prvý faktor, celkový počet transakcií najviac závisí od premenných. Teoreticky, „ak by bitcoin dnes zvýšil svoju hodnotu na transakciu približne o 260 %, každý deň by spracovával ekvivalentný objem Mastercard.

Autorom správy sa však údajne nepodarilo nájsť aktuálne údaje, ktoré by ukazovali, že priemerné množstvo bitcoinov odoslaných na transakciu sa zvyšuje. Trend sa môže v budúcnosti zmeniť, ale treba dodať, že zvýšenie ceny na 245 000 dolárov pri súčasnom objeme by tiež prirovnalo Bitcoin k Mastercard.

Podľa niektorých analytikov je však táto cenová akcia potenciálne pravdepodobnejšia ako nárast objemu.

Blockdata v konečnom dôsledku dodáva, že je nepravdepodobné, že by cena bitcoinu stúpla na primeranú úroveň, ktorá by zodpovedala výkonu Mastercard. Ak vezmete do úvahy priemernú sumu, o ktorú sa zvýši sadzba BTC, môže to trvať až do roku 2060. Na druhej strane, „ak predpokladáme súčasné tempo rastu v roku 2021 ako metriku, môže to byť už v roku 2026“.

Majk Spirit NFT

BTC úspech

Správa uvádza, že hoci je relatívne mladá, decentralizovaná bitcoinová sieť dokázala dosiahnuť vysoké objemy v porovnaní s dvomi sieťami centralizovaných gigantov na trhu kreditných kariet.

Je pôsobivé, ako bitcoin ako 12-ročná decentralizovaná sieť slúži 27 % objemu spoločnosti Mastercard, ktorá bola založená v roku 1966. – dodal.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár