Bitcoin pôjde oveľa vyššie, hovorí analytik Mitch Klee

od Martin Tkáč

Investori do bitcoinov sa budú brániť predaju svojich coinov oveľa dlhšie a bull run bude pokračovať, hovorí analytik Mitch Klee

Mitch Klee upiera zrak na hodlerov

V debate na Twitteri 28. októbra poskytol dátový analytik Mitch Klee nové závery svojich výskumov. Zrak upiera smerom k hodlerom, pričom hovorí, že súčasný bull run na krypto trhoch je dokončený iba z 50 %.

Názor je v súlade s ďalšími dlhodobými prediktormi ceny Bitcoinu, ako je PlanB známy svojim Bitcoin Stock to Flow modelom. Tento indikátor mimochodom už niekoľko mesiacov počíta s cenou min. 100 tisíc USD, ktorú by mal Bitcoin čo najskôr dohnať.

Hodleri spravidla v poslednej fáze bull marketu priebežne vyberajú zisky. Práve zo správania hodlerov je odvodený on-chain indikátor RHODL. Sleduje pomer medzi RHODL pásmom 1 týždňa oproti RHODL pásmu 1–2 rokov. Jednoducho povedané, keď mince staré týždeň začnú výrazne prevyšovať dlhodobé pozície hodlerov, máme jasný signál, že sa trh prehrieva.

RHODL

Pomocou indikátora Realized HODL Ratio (RHODL), vytvoreného populárnym analytikom Philipom Swiftom, Klee ukázal, že Bitcoin je stále ďaleko od signalizácie vrcholu po vzore predchádzajúcich býčích trhov. RHODL je založený na známom nástroji HODL Waves a jeho zväčšujúca sa veľkosť zodpovedá tempu rastu býčích trhov, pričom k vrcholom dochádza spravidla na oboch grafoch zároveň.

„Ak chce bitcoin vytvoriť top, bude musieť presvedčiť niektorých býkov, ktorí nikdy nepredávajú bitcoiny, aby sa bitcoinov vzdali,“ povedal Pete Rizzo, redaktor burzy Kraken.

Práve na jeho komentár Klee pôvodne reagoval, aby pridal ďalšie dôkazy. O tope by sme podľa RHODL mali hovoriť až vtedy, keď mladé mince začnú zaplavovať kryptomarket, a k tomu zatiaľ nedochádza.

Bull market by mal pokračovať a Bitcoin by mal rásť na nové maximá, verí dátový analytik Mitch Klee. Podľa neho aj množstvo ďalších obchodníkov a indikátorov, vrátane PlanB, nás čaká niekoľko mesiacov rastu cien na kryptotrhoch.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár