Bitcoin podporil turistický ruch v Salvádore

Podľa tamojších úradov trh cestovného ruchu v Salvádore vzrástol o viac ako 30 % po tom, čo bol Bitcoin uznaný za zákonné platidlo.

od Simona

„Kryptomena znásobuje možnosti obchodovania s viacerými partnermi po celom svete,“ vysvetlila salvádorská vláda.

Salvádorská ekonomika posilnila bitcoin

Salvadorská vláda načrtla konkrétne ekonomické výhody zákonného platidla bitcoin. Národné zákony o kryptomenách nadobudli účinnosť minulý rok v septembri, vďaka čomu sa BTC stal národnou menou spolu s americkým dolárom.

Oznámenie zverejnené v pondelok na vládnej webovej stránke teraz vysvetľuje, že v prvých mesiacoch, keď už bol bitcoin v Salvádore zákonným platidlom, „bolo možné identifikovať výhody inovácií a finančnej slobody“. Správa dodala, že cestovný ruch bol jedným z prvých sektorov, ktoré videli, ako bitcoin pomohol ekonomike krajiny.

Šéfka ministerstva cestovného ruchu (MITUR) Morena Valdezová to komentovala slovami:

Implementácia bitcoinu priniesla sektoru prospech. Viac turistov a investorov prišlo do Salvádoru, aby videli, ako kryptomena funguje. Uskutočnili sme prieskum, aby sme skontrolovali aktivitu pred a po (prebehlo hlasovanie o bitcoine). Sektor cestovného ruchu vzrástol v novembri a decembri o viac ako 30 %. Očakávania oživenia v tomto sektore boli dokonca prekročené, keďže sa očakával prílev 1,1 milióna turistov.

Ukázalo sa, že ostatných bolo až 1,4 milióna. Minister Valdez poznamenal, že 60 % návštevníkov Salvádoru nedávno pochádzalo z USA.

Tiež sme sa dozvedeli, že spolu s ďalšími iniciatívami salvadorskej vlády „kryptomena znásobuje príležitosti na podnikanie s viacerými partnermi po celom svete“.

Skok HDP

Podľa prezidenta Salvadoru Nayiba Bukeleho, ak sa bitcoin stal zákonným platidlom, zvýšil sa aj rast HDP krajiny. Politik vysvetlil, že Salvádor prvýkrát v histórii dosiahol dvojciferný rast HDP a presne to sa stalo po prijatí zákona o bitcoinoch.

Bukele v sobotu tweetoval:

HDP Salvádoru vzrástlo o 10,3 % v roku 2021… Salvádor nikdy nezažil dvojciferný rast HDP pred rokom 2021.

Prezident Salvádoru navyše poznamenal, že „vývoz Salvádoru (hlavná hnacia sila ekonomického rastu) sa v januári zvýšil o 13 % v porovnaní s januárom 2021.“

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár