Bitcoin padá pod 16 000 dolárov. Je to najnižšie za dva roky

Bitcoin začal včera ráno klesať, no stále sa držal nad 16 000 $. Včera večer však klesol pod 15 650 USD, pričom na niektorých burzách bol až na cene 15 450 USD.

od Simona

Newsletter news

Ide o najnižší kurz bitcoinu od polovice novembra 2020, t.j. za viac ako dva roky. V čase písania tohto článku sa BTC na Binance pohybuje okolo 15 800 dolárov.

Stále je to však 2 % strata za deň. Objem sa zároveň zvýšil o 14 %. Celková trhová kapitalizácia je 303 miliárd USD a dominancia je 37,1 %. Index strachu a chamtivosti je na úrovni 22 (extrémny strach).

Genesis v ťažkostiach

Problémy po páde FTX sa zatiaľ hromadia. Tentoraz je pod silným tlakom Genesis. Spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami tvrdí, že potrebuje hotovosť, aby sa vyhla bankrotu. Binance sa opäť rozhodla neprísť na pomoc.


Ak Genesis zlyhá, môže to mať potenciálne ešte väčšie dôsledky pre kryptomenový priemysel ako pád FTX. V hre sú obrovské sumy peňazí.


Nehovoriac o Grayscale, správcovi aktív s najväčším bitcoinovým fondom na svete. Grayscale je tiež spojený s Genesis prostredníctvom skupiny Digital Currency Group.

Akcie Coinbase na rekordných minimách

Nejde len o to, že cena Bitcoinu dosahuje rekordne nízke hodnoty, potápajú sa aj akcie Coinbase (COIN). Coinbase bola prvá veľká americká kryptomenová burza, ktorá vstúpila na burzu v apríli 2021.

Zajtra je stretnutie FOMC

Zajtra môžeme získať ďalšie podrobnosti o tom, čo plánuje Federálny rezervný systém urobiť so zvýšením úrokových sadzieb.

JPMorgan už varuje, že skutočné oživenie trhov si vyžiada výrazné zníženie sadzieb. Je však nepravdepodobné, že sa tak stane skôr ako na budúci rok.

Bitcoin opäť ovplyvňuje burzy

IT Tech analytik uvádza, že burzy opäť sledujú prílev BTC. Minulý týždeň nastal obrovský odliv financií. Investori po páde FTX stratili dôveru a nechceli nechať svoje BTC na burzách.

Ak však investori posielajú svoje BTC späť na burzy, je pravdepodobné, že ich predajú.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár