Kevin O'Leary tvrdí, že nikdy nebol kryptoskeptikom

Bitcoin nikdy neklesne na nulu

od Simona

Kanadský podnikateľ a známa televízna osobnosť, Kevin O’Leary predpovedá, že Bitcoin nikdy neklesne na nulu. Kryptomena je podľa neho uchovávateľ hodnoty, rovnako ako zlato. Preto O’Leary alokovalo 5 % svojho portfólia na drahý kov a jeho digitálnu verziu.

Dosť ľudí vníma BTC ako uchovávateľa hodnoty

V nedávnom rozhovore pre Kitco News známy investor a moderátor televíznej show Kevin O’Leary opäť vyjadril svoju podporu bitcoinu. Predpovedal, že BTC „nikdy neklesne na nulu“, keďže sa už stal uchovávateľom hodnoty.

Poprednú kryptomenu tiež prirovnal k zlatu a priznal, že do oboch aktív rozdelil rovnakú časť svojho majetku:

„Bitcoin nikdy nepôjde na nulu. Toto je môj osobný názor. Na svete je dosť ľudí, ktorí to považujú za uchovávateľa hodnoty, vrátane mňa. V mojom portfóliu má 5% podiel a zlato tiež“.

Okrem bitcoinu je Kanaďan nadšený aj z iných digitálnych aktív. Minulý mesiac sa ukázalo, že jeho expozícia voči kryptomenám predstavuje 20 % jeho celkového bohatstva.

Medzi jeho digitálne meny patrí ethereum (ETH), solana (SOL) a avalanche (AVAX):

„Musíte byť diverzifikovaní. Zaznamenal som 32 rôznych pozícií vrátane akcií a samotného FTX. Neviete, kto vyhrá: Ethereum alebo Solana alebo Avalanche? Mám ich všetky“.

Pán. Wonderful, ako znie jeho prezývka verí, že adopcia kryptomien v USA nadobudne skutočnú dynamiku, keďže regulátori budú v tomto odvetví uplatňovať komplexné pravidlá. Najprv uprednostní bitcoiny, potom altcoiny:

„To, čo skutočne potrebujeme, je, aby americkí regulátori vytvorili politiku a potom sa začne prideľovanie, väčšinou v bitcoine“.

O’Leary sa dotkol aj témy stablecoinov. Domnieva sa, že americké úrady by sa mali týmto aktívam otvoriť, aby si udržali pozíciu amerického dolára ako svetovej rezervnej meny.

bitcoin

Investovanie do BTC je ako investovanie do Microsoftu

Napriek svojmu minulému skepticizmu ohľadom kryptomien je Kanaďan dnes jedným z najväčších obhajcov bitcoinu. Začiatkom tohto roka uviedol, že vystavenie hlavnej kryptomene bolo ako mať pozície v gigantických korporáciách ako Microsoft a Yahoo.

Okrem toho predpovedal, že do roku 2025 by dolárová hodnota BTC mohla dosiahnuť 300 000 dolárov. Prudký nárast cien sa uskutoční po zavedení príslušných regulácií, ktoré umožnia mnohým inštitúciám vstúpiť do tohto ekosystému:

„Keď sa to stane, chcem ísť na bitcoiny. Bitcoin by mohol ísť na 300 000 dolárov, keď si ho inštitúcie konečne budú môcť kúpiť“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár