Bitcoin nie je móda, hovorí austrálsky minister financií

od Martin Tkáč

Austrálska ministerka financií Jane Humeová verejne podporila digitálne aktíva a povedala, že nejde len o dočasný trend. Okrem toho vyjadrila názor, že decentralizované financovanie (DeFi) ponúka Austrálii „úžasné príležitosti“.

oKrypte SHOP

Bitcoin nieje móda

Jane Hume, austrálska ministerka a senátorka sa postavila proti tvrdeniam Tonyho Richardsa (šéfa platieb v Reserve Bank of Australia), ktorý nedávno označil kryptomeny za „rozmar“. Okrem toho varoval investorov, že trieda aktív nesie riziko kolapsu a ľudia môžu prísť o značné množstvo peňazí.

Senátorka Hume v rozhovore pre Australian Financial Review s týmto tvrdením nesúhlasil. Podľa jej názoru je kryptomenový priemysel citlivou oblasťou, v ktorej by mala byť miestna vláda „opatrná, ale nie plachá“. Austrálsky riadiaci orgán by sa tiež mal zdržať vnímania bitcoinov a alternatívnych mincí ako „rozmarov“.

Ako priemysel a tiež ako vláda musíme uznať, že to nie je móda.

Politik dodal, že kryptomeny sa objavili v priebehu rokov a „získali si srdcia a mysle“ Austrálčanov. Nedávny prieskum ukázal, že ich vlastní zhruba každý piaty občan krajiny. Bitcoin (BTC), ethereum (ETH) a Dogecoin (DOGE) sú najobľúbenejšie digitálne aktíva v tomto regióne.

Senátorka Hume sa dotkol aj témy financovania založenej na blockchaine, ktorá sa nespolieha na centrálnych menových sprostredkovateľov – DeFi. Predpovedala, že v budúcnosti „ponúkne úžasné príležitosti“.

To je dôvod, prečo „Austrália nemôže zostať pozadu.“

Majk Spirit NFT

Crypto je ako internet v roku 1995

Austrálska ministerka tiež prirovnala odvetvie kryptomien k technologickému pokroku v nedávnej minulosti, napríklad Iphonu alebo Excelu. V istom momente ich ľudia považovali za irelevantné. Podľa Hume sa digitálne aktíva podobajú internetu v jeho začiatkoch a jedného dňa by sa mohli stať dominantnou technológiou používanou každým:

„Nebuď“ tou osobou v roku 1995, ktorá povedala, že internet je len miestom pre geekov a zločincov a nikdy sa nestane mainstreamom. A nebuďte tým, kto povedal, že e-mail je len prechodný výstrelok.

Mnohí odborníci považujú volatilný charakter triedy aktív za jej hlavný problém. Hume však uviedla, že kolísanie cien sa vyskytuje, pretože priemysel je stále v ranom štádiu:

Ak nás posledných 20 či 30 rokov niečo naučilo, tak to, že všetky inovácie začínajú ako skomolenina a končia ako bežný názov.

Nie je to tak dávno, čo sa podobne vyjadril aj Anthony Scaramucci, zakladateľ investičnej spoločnosti SkyBridge Capital. Porovnal bitcoiny a altcoiny so spoločnosťami ako Facebook, Amazon a Google – všetky spočiatku bojovali s vysokou volatilitou.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár