Bitcoin nahradí dolár, verí Jack Dorsey

od Martin Tkáč

Pred dvoma dňami sa americký rapper Cardi B na Twitteri spýtal, či kryptomeny nahradia dolár. Bývalý generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey odpovedal kladne. Zároveň zdôraznil, že táto minca bude bitcoin.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Nahradí bitcoin dolár?

Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločnosti Block (predtým Square), je od roku 2018 silným zástancom pôvodnej kryptomeny. Predtým opakovane uznával jeho prevahu nad zlatom. Dokonca tvrdil, že bitcoin môže zjednotiť „hlboko rozdelenú krajinu“.

#Bitcoin zjednotí hlboko rozdelenú krajinu.
a nakoniec: svet

Dorsey nedávno opäť raz deklaroval svoju vieru v BTC tým, že odpísal:

Áno, bitcoin bude

Dorseyho diskusia s víťazom ceny Grammy sa dotkla kryptomeny Twitteru. Nedávne poklesy na širších finančných trhoch sú spôsobené rastúcimi obavami z nového variantu COVID-19 – Omnicron.

Dorsey pred časom odstúpil z funkcie CEO Twitteru. Niekoľko mesiacov predtým sa zúčastnil aj konferencie, kde povedal, že pre bitcoiny by mohol dať výpoveď v Twitteri a Square. To vyvolalo špekulácie, že jeho rozhodnutie bolo poháňané túžbou plne sa sústrediť na kryptomenu.

Ako vníma Dorsey Web 3?

Nedávno Dorsey kritizoval aj rýchlo rastúci sektor Web 3. Podľa neho ide o vysoko centralizovaný svet, pretože Web 3 nevlastnia používatelia, ale veľký rizikový kapitál a komanditné spoločnosti. To úplne odporuje tvrdeniam Web 3, ktorý sa hrdí tým, že je decentralizovanou verziou virtuálneho sveta.

Nevlastníte „web3“.
VC a ich LP áno. Nikdy to neunikne ich podnetom. V konečnom dôsledku ide o centralizovaný subjekt s iným označením.
Vedieť do čoho ideš…

Do diskusie sa zapojil bývalý technický riaditeľ burzy Coinbase – Balaji Srinivasan. Nesúhlasil s Dorseyho komentárom a dospel k záveru, že inteligentné zmluvy Web 3 sa „môžu“ ukázať ako odolnejšie ako zmluvy Web 2.

Vážim si ťa a všetko, čo si vybudoval.
Tu tiež nesúhlasím. Twitter začal ako protokol, krídlo slobody prejavu strany za slobodu prejavu. Potom korporátne a politické stimuly viedli k deplatformácii a cenzúre.
Web3 ponúka možnosť, nie záruku, niečoho lepšieho.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár