Bitcoin na Mount Evereste. Investor do kryptomien chce zdolať „vrchol sveta“

Bitcoin zdoláva vrcholy. A to doslova. Dvadsaťtriročný Dadvan Yousuf plánuje "vyvesiť bitcoinovú vlajku na vrchol sveta", teda na Mount Everest. Chce tým poukázať na "globálne rozdiely v prístupe k finančnému vzdelaniu".

od Martin Tkáč

Bitcoin na Mount Evereste

V príspevku z 28. februára Dadvan Yousuf oznámil, že má v pláne vystúpiť na najvyššiu horu sveta. Chce to urobiť v apríli. So sebou si berie nielen teplú bundu a ponožky, ale aj vlajku s logom bitcoinu.

Zaujímavé je, že nejde len o prázdne gesto vyvesenia vlajky BTC na vrchole. Cieľom výstupu je zverejniť „globálne rozdiely v prístupe k finančnému vzdelávaniu“.

Yousuf síce nie je všeobecne známy, ale do BTC investuje už mnoho rokov. V roku 2011 údajne kúpil bitcoin za približne 340 USD. Potom investoval do etheru a NFT. Vydobyl si tým značné bohatstvo. Tento 23-ročný rodák z Iraku v súčasnosti vedie spoločnosť v Dubaji a jeho čistý majetok k januáru 2022 predstavoval viac ako 300 miliónov USD.

Napriek uvedenému sa zdá, že mu v živote chýba vzrušenie. A teda dostal nápad vyšplhať sa na svetový vrchol. Je to celkom veľká výzva. S hrozbou smrti. Len v roku 2023 zahynulo pri pokuse o výstup na Mount Everest osemnásť ľudí. Niektorí z nich skončili svoj život v „zóne smrti“, teda vo výške nad 8 000 metrov.

Zasypaný vrchol

Expedícia má mať aspekt, ktorý podporuje nielen BTC a finančnú gramotnosť, ale aj ekologický životný štýl. Koniec koncov, problémom na Mount Evereste sú dnes… odpadky. Ľudia, ktorí vystupujú na vrchol, nechávajú na ceste kyslíkové fľaše, jedlo alebo kempingové vybavenie. Yousuf chce vystúpiť do výšky 8849 metrov a chce tak urobiť s celým svojím vybavením. Nemá v úmysle horu znečisťovať odpadkami. Dokonca si so sebou prinesie aj vlajku BTC.

Zaväzujem sa, že nezanechám žiadne stopy, vrátane akýchkoľvek vlajok

– Povedal pre portál Cointelegraph.

Bitcoin od základu zmenil môj život, odkedy sa objavil. Keď bitcoin dosiahne najvyššiu cenovú úroveň v histórii, plánujem vyvesiť bitcoinovú vlajku na vrchole sveta

– sľúbil. Môže sa však stať, že tak urobí neskoro, keďže kryptomena môže prelomiť svoju ATH ešte pred aprílom.

Stojí za to pripomenúť, že ešte v roku 2018 traja nadšenci pre kryptomeny oznámili, že plánujú priniesť na vrchol peňaženku Ledger. Jeden z nich počas zostupu zomrel.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár