Bitcoin môže v auguste prekročiť hranicu 47 000

od Martin Tkáč

Bitcoinový boom ešte nekončí a jeho cena sa môže do konca augusta zvýšiť o viac ako 40%. To si myslí tvorca populárneho modelu „stock-to-flow“. Predpovedá tiež, že nasledujúce mesiace budú pre S2F priekopnícke.

64 000 dolárov nebolo vrcholom

Za posledných pár mesiacov cena bitcoinu klesla asi o 50% z maxima v polovici apríla. To spochybnilo stav býčieho trhu.

Zatiaľ čo väčšina komunity diskutuje o tom, či sa scenár z roku 2018 bude opakovať, osoba stojaca za modelom S2F pomocou twitterovej prezývky PlanB verí, že BTC je pripravená na ďalšie zisky.

PlanB uviedol, že „moje údaje z reťazca mi hovoria, že tento býčí trh sa neskončil a že 64 000 dolárov nebolo vrcholom.“

Zatiaľ čo bitcoin stratil zhruba polovicu svojej hodnoty v dôsledku FUD od Elona Muska a Číny PlanB verí, že súčasné pohyby cien sú v skutočnosti v súlade s modelom S2F. Aj keď S2F nevynímame, jeho „ukazovateľ úrovne podlahy hovorí, že do konca augusta nebudeme pod 47 000 dolárov.“

Nasledujúcich šesť mesiacov bude rozhodujúcich

Ako už bolo skôr oznámené, indikátor stavu tokov a jeho premenné študujú produkciu, ponuku a vývoj bitcoinov za posledné desaťročie. Nakoniec tento model predpovedá do konca roka cenu na šesťmiestnom území.

Vrátenie kurzu však spochybnilo túto trochu optimistickú predpoveď. PlanB uviedol, že nasledujúcich šesť mesiacov „bude pre S2F opäť rozhodujúcich alebo prelomových“.

Moje údaje z reťazca (prekrytie farieb v grafe nižšie) mi hovoria, že tento býk sa neskončil a 64 kB nebol horný. To je v súlade s modelom s2f (x). Tiež môj indikátor podlahy (nie je založený na s2f) hovorí, že nepôjdeme pod 47k Aug blízko.

– PlanB (@ 100trillionUSD) 2. júla 2021

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár