Bitcoin môže dosiahnuť 100 000 USD do konca roku 2021

od Martin Tkáč

Thomas Lee, riadiaci partner spoločnosti Fundstrat Global Advisors verí, že bitcoin a samotný trh budú prudko stúpať, keď variant delta COVID-19 dosiahne svoj vrchol. Očakáva, že do konca tohto roka sa bude obchodovať so základnou kryptomenou za približne 100 000 dolárov.

Oslabenie COVID-19 by viedlo k zhromaždeniu BTC

V nedávnom rozhovore pre CNBC americký investor Tom Lee uviedol, že nielen bitcoin, ale celý finančný priemysel sa zotaví, pretože prípady koronavírusu začínajú klesať. Zakladateľ Fundstratu zašiel ešte ďalej a predpovedal, že BTC do konca roku 2021 zasiahne 100 000 dolárov:

Stotisíc na konci roka je celkom rozumný údaj.

Podľa Inštitútu pre metriky a hodnotenie zdravia (IHME) budú prípady COVID-19 v USA vrcholiť tento týždeň. To znamená, že čoskoro začnú klesať. Centrum pre výskum zdravia okrem toho neočakáva ďalšiu vlnu prípadov v septembri alebo októbri:

Aj keď hystéria okolo neustáleho nárastu infekcií delta stále stúpa, IHME predpovedá, že infekcie COVID-19 v USA dosiahnu tento týždeň vrchol. Je tiež zaujímavé, že IHME nepredpovedá jesenný rast

S ohľadom na to Lee uviedol, že panika okolo infekcie koronavírusmi v populácii sa v nasledujúcich mesiacoch výrazne zníži. To zase povedie k ďalšiemu ekonomickému rozmachu. Tiež uviedol, že do konca tohto roka bude v odvetví prevládať atmosféra „zvýšeného rizika“, čo môže prispieť okrem iného aj k posilneniu bitcoin.

Predchádzajúce predpovede Toma Leeho

Zdá sa, že Lee má svoju predstavu o budúcej cene bitcoinu, pretože minulý rok predpovedal, že do konca roku 2021 bude mať hodnotu 120 000 dolárov. Potom tiež uviedol, že aktuálny rok bude veľmi podobný roku 2017:

Myslím si, že rok 2021 bude veľmi podobný roku 2017, čo znamená, že bitcoin v roku 2021 bude fungovať ešte lepšie ako v roku 2020. Teda niečo nad 300%.

V čase týchto slov sa kryptomena pohybovala okolo 29 000 dolárov. To znamená, že nárast o 300% by dosiahol spomínaných 120 000 dolárov.

Podľa Leeho však bitcoin a trh s kryptomenami musia prekonať svoju volatilitu a prestať váhať po komentároch od ľudí ako Elon Musk.

Je to len osobné pozorovanie, ale skutočnosť, že ceny kryptomien a bitcoinov reagujú na akcie spoločnosti alebo jednotlivca, ukazuje, že tento trh sa stále musí ďalej rozvíjať.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár