Bitcoin má pred sebou priamu cestu k 100 000 dolárom

od Martin Tkáč

Bitcoin (BTC) opäť úspešne prelomil hranicu 50 000 USD. V čase publikovania tohto článku stojí 1 BTC zhruba 50 230 dolárov. Čo sa stane v nasledujúcich týždňoch? Hlavný investičný stratég Bloomberg Mike McGlone verí, že kryptomena má pred sebou priamu cestu k 100 000 dolárom.

Bitcoin sa bude obchodovať za 100 000 dolárov

Za posledných 40 dní sa cena BTC zvýšila o viac ako 66%. Ukazovatele na reťazci navyše ukazujú, že aktivita investorov súvisiaca s adresami v bitcoinovej sieti sa za posledných niekoľko týždňov výrazne zvýšila. V komentári k tomuto všetkému McGlone poznamenáva, že potom, čo je korekcia za nami,

„vidíme, že trh s kryptomenami pravdepodobne obnoví trajektóriu nahor, než aby klesol pod minimá druhého štvrťroka“.

McGlone nie je vo svojom názore sám. V médiách môžete počuť a ​​počuť iných analytikov, ktorí predpovedajú, že cena 100 000 dolárov za bitcoin je veľmi reálna. Podobný vývoj nedávno predpovedal napríklad aj Anthony Scaramucci zo SkyBridge Capital.

Ethereum (ETH) s kurzom až 5 000 USD

McGlone do svojej analýzy zahrnul aj ethereum (EHT). Druhá najväčšia kryptomena na svete dosiahla v piatok 3. septembra takmer 4 000 dolárov. Dnes za 1 ETH zaplatíte okolo 3 900 dolárov.

ATH ETH je len okolo 4 200 USD, takže sa zdá, že prelomenie tohto stropu je len formalitou. McGlone očakáva, že cena éteru bude naďalej stúpať až na najmenej 5 000 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár