Bitcoin klesol pod 40 000 dolárov

od Martin Tkáč

Nedávno sa objavili informácie, že Fed opäť raz po sebe zvýši úrokové sadzby. Bitcoin, podobne ako akciový trh, na túto správu zareagoval negatívne a jeho cena dnes klesla na najnižšiu úroveň za mesiac. Týmto poklesom boli zlikvidované položky v hodnote stoviek miliónov dolárov.

Minulý týždeň bitcoin klesol späť pod 45 000 dolárov, aj keď koniec marca patril býkom. Pokles spôsobili komentáre predsedkyne Federálneho rezervného systému Laela Brainarda, ktorá predchádzajúci deň povedala, že prioritou USA je zníženie inflačných tlakov. Samozrejme, najlepším riešením je podľa nej zvýšiť úrokové sadzby.

Po týchto komentároch stratili pôdu pod nohami aj akciové a dlhopisové trhy, s ktorými Bitcoin v posledných mesiacoch silne koreloval.

Zostupný trend sa nezastavil a včera pôvodná kryptomena prvýkrát od 16. marca klesla pod 40 000 dolárov. V čase písania tohto článku sa kurz BTC pohybuje okolo 40 000 USD a cena sa zotavuje.

Bitcoin klesá

439 miliónov USD v likvidácii

Táto situácia mala obrovský dopad na portfóliá býčích investorov. Podľa spoločnosti Coinglass boli za posledných 24 hodín zlikvidované pozície v hodnote viac ako 439 miliónov dolárov. To zahŕňa 141 000 transakcií, z ktorých iba jedna viedla k strate 10 miliónov dolárov.

Zo všetkých kryptomien bolo zhruba 152 miliónov dolárov v likvidáciách pripísaných obchodníkom s bitcoinmi a 103 miliónov dolárov obchodníkom s ethereom.

Ako obvykle, aj altcoiny zaznamenali poriadny pokles. Ethereum kleslo pod 3000 dolárov, zatiaľ čo Solana stráca 12,1% za jeden deň. Najväčším prepadákom sú však projekty Terra a Polkadot. Obe za posledných 24 hodín zaznamenali pokles hodnoty o viac ako 13 %.

Celková kapitalizácia celého trhu digitálnych aktív sa tiež vrátila pod 2 bilióny dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár