Bitcoin klesol pod 20 000 dolárov

Bitcoin klesol pod hranicu 20 000 dolárov. Aktuálne za 1 BTC zaplatíte „len“ 19 800 USD.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Bitcoin padá

Bitcoin v súčasnosti stojí menej ako 20 000 – 19 850 USD, to je o 6,78 % menej ako pred týždňom a o 1,18 % menej ako včera.

Ether nasledoval bitcoin. 1 ETH na burzách stojí 1 456 USD, čo je o 8,19 % menej ako pred týždňom. Na dennej báze ETH stratil 2,88 %.

Index strachu a chamtivosti bitcoinu klesol na 24, čo je strach. Pár hodín predtým bol na strope 28.

 

Prečo miera klesá? Môže ísť o korekciu nedávnych nárastov. Okrem toho sa na trhu objavila obava, že Mt. Gox. spustil proces vyplácania bitcoinov svojim klientom, ktorí boli postihnutí hackerským útokom, ktorý sa odohral ešte v roku 2013. Hovoríme o 137 000 BTC, ktoré majú byť zaslané ich starým/novým vlastníkom.

Bitcoin klesá

Investori, ktorí sa obávajú, že trh náhle zaplaví viac ako 100 000 BTC, neberú do úvahy, že proces výplaty bude trvať mesiace. Je tiež dôležité si uvedomiť, že všetci bývalí klienti Mt. Gox svoje bitcoiny okamžite nepredajú ale budú ich držať.

Iné dôvody pádov

Je však potrebné dodať, že nedávno predseda Fedu Jerome Powell povedal, že centrálna banka, ktorú riadi, plánuje presadzovať politiku kvantitatívneho sprísňovania. V praxi to znamená zvýšenie úrokových sadzieb. To môže následne viesť k ďalšiemu ochladzovaniu ekonomiky a investícií, čo sa dokonca musí premietnuť aj do burzy – vrátane kryptomien.

Zníženie inflácie si pravdepodobne vyžiada dlhšie obdobie rastu pod potenciálom. Okrem toho bude veľmi pravdepodobné určité oslabenie podmienok na trhu práce. Vyššie úrokové sadzby, pomalší rast a mäkší trh práce síce znížia infláciu, no prinesú aj určitú bolesť domácnostiam a podnikom,

– povedal na sympóziu centrálnych bankárov v Jacksone Hole.

Dodal, že to, akým smerom sa bude politika Fedu uberať, bude závisieť od ekonomických ukazovateľov.

Naše rozhodnutie na septembrovom stretnutí bude úplne závisieť od nadchádzajúcich údajov a vývoja prognóz. V určitom bode sa zaujatosť menovej politiky stane reštriktívnejšou, ale pravdepodobne bude vhodné spomaliť tempo týchto zvyšovaní,

– povedal Powell.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár