Bitcoin klesol na najnižšiu úroveň za tri mesiace

od Michaela

Bitcoin (BTC) včera klesol na najnižšiu úroveň za posledné tri mesiace. Pokles prichádza niekoľko dní po tom, čo analytici varovali, že cenové grafy vysielajú medvedie signály. ATH BTC dosiahol úroveň 69 000 USD na konci roka 2021, presne 10. novembra. Včerajší pokles kurzu pod 34 500 USD znamená korekciu o viac ako 50 %.

Kurz BTC klesne ďalší deň

V čase písania tohto článku má kryptomena hodnotu 33 334 USD. Oproti včerajšku ide o pokles o 3,33 %, no oproti predchádzajúcemu pondelku aj o 13,97 %. Ide o najnižšiu úroveň BTC od 24. januára 2022. Trhová kapitalizácia bitcoinu je momentálne 639 104 629 275 USD.

Bitcoin klesol na najnižšiu úroveň za tri mesiace

Ak bitcoin klesne pod 32 951 USD, dosiahne nové minimum zaznamenané naposledy v júli 2021.

Klesá aj druhá najväčšia kryptomena – Ethereum.

V súčasnosti má ethereum (ETH) hodnotu 2 451,70 USD. Kurz cez deň klesol o 3,94 % a na týždennej báze ETH klesol o 13,86 %.

Bitcoin sa v posledných mesiacoch väčšinou pohyboval medzi 35 000 a 46 000 USD. To znamená, že nedávny pokles ceny môže byť predzvesťou nového trhového trendu – medvedieho trhu.

Investori majú dôvod na obavy

Okrem toho správa, ktorú v piatok zverejnilo americké ministerstvo práce, ukázala, že rast zamestnanosti minulý mesiac zostal silný, čo by malo vyvolať obavy Federálneho rezervného systému z nedostatočného priestoru na trhu práce.

S narastajúcim bojom zamestnávateľov o pracovníkov môžu začať skákať aj mzdy a v dôsledku toho sa zvyšujú inflačné tlaky, čo núti k rýchlejšiemu sprísňovaniu menových podmienok. BTC v poslednom čase veľmi negatívne (rovnako ako akcie) reaguje na posledné kroky americkej centrálnej banky.

Mnohých investorov šokovalo aj nedávne zverejnenie údajov, ktoré odhalili, že stablecoin z blockchainu Terra UST,  v sobotu dočasne stratil spojenie s americkým dolárom. Bolo to spôsobené skutočnosťou, že viac ako 2,2 miliardy UST bolo vyplatených z protokolu Anchor za menej ako dva dni. Všetko kvôli miere návratnosti, ktorá klesla o 1 %.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár