Bitcoin klesne na 12,000 dolárov, uvádza analytik

Analytik, o ktorom sa na trhu hovorilo v roku 2017, o sebe dáva opäť vedieť. Nicholas Merten, známy aj ako DataDash, má na YouTube až 511 000 odberateľov. Bitcoinu predpovedá ťažké obdobie. Podľa neho kryptomena v septembri klesne až na 12 000 USD. Tvrdí, že sa medvedí trh ešte neskončil a tohtoročné oživenie bolo len dočasné.

od Martin Tkáč

V nasledujúcom videu okrem iného hovorí:

„Blížime sa k bodu obratu, kedy otvoríme krátku pozíciu, keďže kľúčový ukazovateľ hybnosti na týždennom grafe sa obráti.“

Merten tiež hovorí, že hoci bitcoin v minulosti koreloval s technologickými akciami, teraz začína zaostávať. Podľa analytika akcie technologických spoločností, ako sú Microsoft a Nvidia, rastú, zatiaľ čo bitcoinu sa nedarí.

„Bitcoin za posledných niekoľko mesiacov určite urobil niekoľko dobrých pohybov. Treba si však položiť otázku, či to bude pokračovať. Aj keď ste nakúpili v novembri alebo teraz uvažujete o nákupe, položte si otázku: Bude bitcoin aj naďalej vedúcim koňom pretekov? Pretože to, čo sme videli v posledných mesiacoch, je veľmi podobné tomu, čo sme videli v cenovej akcii. Presne to isté pásmo, ktoré bolo počas posledného býčieho trhu podporou, teraz pôsobí ako odpor. Cena neprekonala úroveň 32 000 – 33 000 USD, ako mnohí predpovedali. Zdá sa, že ľudia príliš dúfajú, neustále upravujú svoje ciele, nerealizujú zisky, a tak sa dostávajú do pasce medzi svojimi stratégiami.“

Čo hovoria ďalší analytici?

Čo hovoria iní analytici na krátkodobý výhľad? Podľa Rekt Capital by sa cena mala do konca tohto víkendu uzavrieť nad úrovňou 27 600 USD. To sa však zatiaľ nestalo. Podľa firmy ide o ďalšie potvrdenie negatívneho trendu. Táto úroveň je dôležitá na návrat do býčieho teritória.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár