Bitcoin je viac aktívom ako digitálnou menou

od Martin Tkáč

Šéf MicroStrategy je presvedčený, že bitcoin je forma digitálneho aktíva, nie digitálna mena. Povedal to v reakcii na otázku, či je kryptomena hrozbou pre dolár.

Vedúci MicroStrategy hovorí o podstate BTC

Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, bol včera hosťom podcastu „Coin Stories“, ktorý usporiadala Natalie Brunell. Na otázku, či považuje bitcoin za hrozbu pre americký dolár, Saylor odpovedal, že nie.

Nazval by som to digitálne vlastníctvo, predstavuje hrozbu pre aktíva, najmä pre iné formy: zlato, nehnuteľnosti. Nemyslím si, že vláda USA sa cíti byť ohrozená nehnuteľnosťami, budovami, podnikmi alebo zlatom, “uviedol.

Saylor predtým, v podcaste Scotta Melkera „Vlk všetkých ulíc“, uviedol:

Myslím si, že bitcoin sa v USA nikdy nestane menou. A čo robí, je demonetizácia iných foriem vlastníctva.

Dodal, že ľudia si teraz kladú otázku, či nakupovať bitcoiny, namiesto toho, aby sa rozhodli pre tradičné investície, ako sú nehnuteľnosti, akcie, začatie podnikania alebo nákup zlata.

MicroStrategy na trhu BTC

MicroStrategy postupne hromadí bitcoiny. Trvá to od augusta 2020. Dnes má spoločnosť už 105 085 BTC v hodnote približne 3,3 miliardy dolárov.

Saylor uviedol, že aj keď sú teraz bitcoiny nefunkčné, MicroStrategy nemá v úmysle predávať kryptomeny a je pripravená na roky farmárčenia. V tejto chvíli sa zmienil o „geniálnej veci, ktorú urobil Steve Balmer,“ bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft.

„Viete, len nepredal akcie spoločnosti Microsoft,“ uviedol.

Saylor tiež odkázal na slávny citát Warrena Buffetta, ktorý sa kedysi vyjadril, že „ak nechcete vlastniť akcie desať rokov, ani len nepomyslite na to, že ich budete vlastniť desať minút“. Pripomenul tiež, že napríklad Amazon zarobil veľa peňazí svojim najvernejším investorom.

Navrhoval však tiež, že ak by cena bitcoinu bola náhle nižšia ako pred štyrmi rokmi, musel by prehodnotiť svoju investičnú stratégiu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár