Bitcoin je viac ako len zaistenie proti inflácii

od Martin Tkáč

Dawn Fitzpatrick, finančný riaditeľ Soros Fund Management nedávno hovoril o kryptomenách. Prezentovala svoje dôvody, prečo ju digitálne aktíva zaujímajú. Na rozdiel od toho, čo povedala pred niekoľkými mesiacmi, teraz uviedla, že bitcoin je viac než len zaistenie proti inflácii.

Pokiaľ ide o $ BTC pri 50 000 dolároch, „Bitcoin prešiel priepasťou do hlavného prúdu. Samotné mince sú menej zaujímavé ako prípady použitia ako DeFi. “ Dawn Fitzpatrick spoločnosti Soros Fund Management hovorí @ErikSchatzker #BloombergInvest pic.twitter.com/ziUfhmDHf3

Fitzpatrick predstavil svoje myšlienky v rozhovore pre Bloomberg. Po zmienke o nedávnom návrate bitcoinov k 50 000 USD, spochybnil jeden zo svojich predchádzajúcich predpokladov o kryptomenách:

Nie som si istý, či je bitcoin vnímaný iba ako zaistenie proti inflácii. Myslím, že sa už dostal do hlavného prúdu.

Potom spomenula kapitalizáciu kryptomeny viac ako 2 bilióny dolárov a viac ako 200 miliónov používateľov na celom svete. Podľa jej názoru je to viac než len nová trieda aktív. Je to tiež prosperujúci priemysel a technológie.

Samotné mince sú menej zaujímavé ako prípady použitia DeFi a podobné veci.

Sorosov fond vlastní kryptomeny

Fitzpatrick dodal, že Soros Fund Management vlastní niektoré kryptomeny, aj keď nie veľa. Spoločnosť začala obchodovať s bitcoinmi len pred niekoľkými mesiacmi, ale na odvetvie sa pozerá od roku 2018.

Pred niekoľkými mesiacmi bola pozícia Fitzpatricka k pôvodnej kryptomene úplne odlišná. Nazvala ju „skôr komoditou než menou“ a za hlavný hnací motor jej dopytu uviedla znehodnotenie fiat meny.

Môže mať Fitzpatrick záujem o altcoiny?

Aj keď Soros Fund Management iba potvrdil skutočnosť, že sa s bitcoinmi obchodovalo, Fitzpatrickove komentáre môžu naznačovať záujem aj o altcoiny. V súčasnosti sa bitcoin v decentralizovanom finančnom sektore veľmi často nepoužíva. Rozvoj inteligentných zmlúv a podpora pre NFT je predovšetkým doménou siete Ethereum.

Prijatie DeFi prebieha aj medzi inými veľkými inštitúciami. V júni 2021 bolo v strednej, severnej a západnej Európe odoslaných viac ako 80% veľkých inštitucionálnych krypto transakcií do protokolov DeFi.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár