Bitcoin je späť vo fáze akumulácie!

od Martin Tkáč

Poskytovateľ on-chain dát Glassnode podrobne popísal aktuálny stav bitcoinovej siete. Podľa analytikov sa to javí ako zásadné obdobie napriek cenovej letargii.

Glassnode označil posledné obdobie na trhu za „pôsobivo pokojný týždeň“. Spoločnosť tiež potvrdila, že volatilita naďalej klesala. BTC sa stále pohybuje okolo 34 900 a 32 500 dolárov.

Za posledný deň klesol bitcoin na menej ako 33 000 dolárov. Hlavná minca stále zostáva v bočnom kanáli, aj keď pohyby sú čoraz menšie.

Baníci sa začínajú prebúdzať

Glassnode si všimol, že malými krokmi sa znova začína hromadenie baníkov.

Taktiež došlo k zvýšeniu hashrate. Hahrate nedávno dosiahol najnižšiu úroveň od augusta 2019, keď sa prepadol na 68 EH / s. Aktuálny hashrate sa zvýšil z týchto úrovní o 32% na 90 EH / s. To naznačuje, že takmer tretina energie sa od poklesu vrátila do siete.

Glassnode tiež tvrdí, že nárast hashrate môže byť spôsobený skutočnosťou, že baníci úspešne prevážali zariadenie z Číny. Druhou možnosťou je, že predtým zastarané zariadenia boli oprášené a našli nové využitie.

Zvýšenie odlivu z búrz cenných papierov

Ďalším ukazovateľom podporujúcim teóriu akumulácie sú odlivy z burzy, ktoré sa za posledné dva týždne zvýšili. Keď sa obchodníci pripravujú na predaj, prevádzajú bitcoiny na centralizované burzy na konverziu na fiat alebo stablecoiny, čo sa stalo v apríli a máji.

Glassnode poznamenal, že za posledné dva týždne došlo k pozitívnemu odlivu BTC z búrz, a to vo výške okolo 2 000 BTC za deň.

Spoločnosť dodala, že poplatky za transakcie v rámci reťazca súvisiace s vkladmi na burze sa znížili, zatiaľ čo poplatky spojené s výbermi sa zvýšili, a uzavrela:

Ak to bude pretrvávať ako štrukturálny trend, môže to posilniť predstavu, že tlak predajcov ustupuje.

Dlhé obdobia bočného trendu zvyčajne vedú k veľkému cenovému pohybu. Zdá sa však, že podľa údajov z reťazca už došlo k veľkému výpredaju.

zdroj: zycrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár