Bitcoin je preferované zabezpečenie inflácie pred zlatom

od Martin Tkáč

Paul Tudor Jones dnes pre CNBC povedal, že kryptomeny „jasne vyhrávajú preteky so zlatom“ v rámci širšej diskusie o inflácii.

Podľa stredajšieho rozhovoru pre CNBC, miliardár, manažér hedžových fondov Paul Tudor Jones si myslí, že bitcoiny vyhrávajú bitky so zlatom.

Moderátor Andrew Ross Sorkin pripomenul miliardárovi a americkému investorovi,  ktorého spoločnosť ovláda aktíva v správe takmer 40 miliárd dolárov, že keď sa v júni naposledy predstavil, Tudor Jones nazval bitcoin zaistením proti inflácii.
Tudor Jones svoje predchádzajúce komentáre dnes zdvojnásobil a odpovedal: „Bitcoin by bol veľkým zaistením“

Sorkin sa potom obrátil na nedávnu výbušnú výkonnosť bitcoinov a položil otázku: „Je to stále zaistenie týchto cien?“

„Počúvajte, vo svojom portfóliu mám kryptomeny v jednom čísle. V našom fonde mám malú obchodnú pozíciu. Myslím si, že sa presúvame do stále viac digitalizovaného sveta, “povedal Jones. „Je jasné, že tu je miesto pre kryptomeny a očividne v tejto chvíli vyhráva preteky so zlatom.“ Takže áno, myslím si, že by to bolo veľmi dobré zaistenie inflácie. Momentálne by som to uprednostnil pred zlatom. “

Keď Jones naposledy zamkol rohy so Sorkinom na Squawk Box, investor povedal CNBC, že odporúča 5% pozíciu v bitcoine, pričom dodal, že sa mu páči „bitcoin ako diverzifikátor portfólia“.

Vtedy CIO Tudor opísal svoju pozíciu ako „obrannú pozíciu pre seba a svoju rodinu, na ktorú sa už ani nepozerám“.

Ale svoje nadšenie zmiernil pridaním svojich obáv z uhlíkovej stopy ťažby bitcoinov.

„Ak by som bol kráľom sveta, zakázal by som ťažbu bitcoinov len kvôli vplyvu na životné prostredie a potom by som nechal ekosystém, aby našiel spôsob, ako to urobiť inak“

Tudor Jones je jedným z mnohých vedúcich pracovníkov veľkých investičných spoločností, ktorí v súčasnosti povzbudzujú klientov, aby diverzifikovali svoje portfóliá v kryptomenách.

V januári CIO spoločnosti Guggenheim Scott Minerd, ktorej firma spravuje 325 miliárd dolárov, poskytla bitcoinu prognózu ceny 400 000 dolárov a pripustila, že niektoré súkromné ​​fondy spoločnosti Guggenheim ho už kúpili.

Rick Rieder, CIO najväčšieho správcu aktív na svete BlackRock, ktorý k júnu tohto roku ovláda aktíva v hodnote viac ako 9 biliónov dolárov, vo februári uviedol, že spoločnosť „začína fušovať“ do bitcoinu.

Koncom leta SEC zverejnila dokument, v ktorom sa uvádza, že spoločnosť BlackRock investovala do dvoch amerických ťažobných firiem so sídlom v USA.

Podľa CoinGecko sa dnes bitcoiny rozbehli a dosiahli nové historické maximum 66 999 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár