Bitcoin je predražený – hovoria stratégovia JPMorgan

od Martin Tkáč

Bitcoiny sa obchodujú zhruba dvojnásobne drahšie, ako je ich reálna hodnota. Toto tvrdia analytici najväčšej banky v USA JPMorgan. Tí uvádzajú, že reálna hodnota kryptomeny je 25 000 USD.

Správa JPMorgan z 18. februára prináša pohľad do sveta fintech, blockchainu a digitálnych mien. Prichádza v období, keď cena Bitcoinu rástla na nové historické maximum a svetoví investori a inovátori mu vyjadrujú podporu.

Podľa stratégov JPMorgan je však Bitcoin na vedľajšej koľaji ekonomiky. Bude však naďalej bojovať o svoje miesto pod slnkom ako alternatívna mena.

V správe sa uvádza, že ak by sa mal BTC vyrovnať trhovej hodnote zlata, musel by sa obchodovať za 146 000 USD. K dosiahnutiu tejto ceny by výrazne museli dopomôcť inštitucionálni investori.

Analytici ďalej uvádzajú, že BTC je vysoko nadhodnotený a jeho reálna hodnota je 25 000 USD, čo je menej ako polovica súčasnej ceny.

JPMorgan sa venuje aj situácii okolo spoločnosti TESLA, ktorá investovala do bitcoinu 1,5 miliardy dolárov a brzdí očakávanie tých, ktorí si myslia, že to zláka k nákupu BTC aj ďalšie spoločnosti.

Banka verí, že TESLA je tak špecifická spoločnosť, že väčšina korporácií bude aj naďalej považovať BTC za príliš volatilný.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár