Bitcoin je najobchodovanejšia kryptomena

od Martin Tkáč

Spoločnosť Robinhood zverejnila, že Bitcoin bol v roku 2020 najobchodovanejšou kryptomenou na jej obchodnej platforme. V skutočnosti Bitcoin dosiahol v marci 2021 priemerný denný trhový objem viac ako 54 miliárd dolárov, uviedla spoločnosť v pondelok.

Predaj akcii

Formulár S-1 odhalil, že Bitcoin na obchodnej platforme vzrástol o 575%. Z počiatočnej hodnoty približne 8 miliárd USD vo februári 2018 na 54 miliárd USD v marci 2021, uviedla spoločnosť Robinhood.

Spoločnosť má približne 17,7 milióna aktívnych užívateľov, pričom viac ako 50% jej zákazníkov sú investori, ktorí investujú prvýkrát, a kumulatívne spravuje aktíva vo výške 81 miliárd USD.

Spoločnosť Robinhood usiluje o trhové ocenenie až 35 miliárd USD prostredníctvom svojej primárnej verejnej ponuky, ako vyplýva z podania, čo je o 199% viac ako jej posledné ocenenie na súkromnom trhu vo výške 11,7 miliardy USD v septembri 2020.

Spoločnosť predpokladá predaj 55 miliónov akcií v rozmedzí cien 38 až 42 USD za akciu.

Vysoká aktivita, nižšie príjmy

Spoločnosť uviedla, že obchodná aktivita bola „obzvlášť vysoká“ počas prvých dvoch mesiacov roka 2021 a počas posledných niekoľkých týždňov druhého štvrťroku. Vrátila sa na úroveň viac zodpovedajúcu predchádzajúcim obdobiu a zostala na podobnej úrovni aj na začiatku tretieho štvrťroka.

Spoločnosť Robinhood tiež očakáva, že príjmy od 30. júna do 30. septembra budú nižšie v porovnaní s troma mesiacmi pred týmto obdobím, a to v dôsledku zníženej úrovne obchodné aktivity v porovnaní s jej rekordnými hodnotami, najmä u kryptomien ako je Dogecoin.

Chcem sa dozvedieť viac!

Začiatky

Obchodná platforma začínala ako maloobchodná maklérska spoločnosť zameraná na akcie v USA, ale v priebehu rokov sa výrazne rozrástla.

Spoločnosť Robinhood, ktorú v roku 2013 založili Vladimir Tenev a Baiju Bhatt, bola priekopníkom bezplatného obchodovanie s užívateľsky prívetivou aplikáciou. Kalifornský startup sa stal tak populárnym, že celý burzový priemysel bol v roku 2019 dotlačený k zrušeniu obchodných provízií.

Spoločnosť umožňuje užívateľom obchodovať s niekoľkými kryptomenami vrátane Bitcoinu, Etherea a Dogecoinu, okrem akcií kótovaných na amerických burzách a burzovo obchodovaných fondov tiež so súvisiacimi opciami a americkými depozitnými certifikátmi.

Od 21. februára 2018, teda deň predtým, než spoločnosť Robinhood zaviedla obchodovanie s kryptomenami na svoje platforme do 31. marca 2021 vzrástla celková trhová kapitalizácia kryptomien z približne 450 miliárd dolárov na približne 1,9 bilióna dolárov, čo bolo spôsobené zvýšeným prijatím obchodovania s kryptomenami zo strany retailových aj inštitucionálnych investorov a tiež pokračujúcim rastom rôznych neinvestičných prípadov využitia kryptomien, uviedla spoločnosť.

zdroj: blockworks.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár