Bitcoin je lepší ako zlato, tvrdí Steve Wozniak

od Martin Tkáč

Americký elektronický inžinier a filantrop Steve Wozniak označil bitcoin za matematický jav. Zašiel dokonca o krok ďalej a tvrdil, že pôvodná kryptomena je lepšia ako zlato. Nie je však prvý!

Steve Wozniak má z bitcoinu radosť

Spoluzakladateľ medzinárodného technologického gigantu Apple počas nedávnej prezentácie v Talent Land Jalisco v Mexiku prejavil svoje sympatie k digitálnym aktívam, najmä k bitcoinom.

Inžinier známy aj pod prezývkou „Woz“ označil najväčšiu kryptomenu z hľadiska trhovej kapitalizácie za „matematický zázrak“. Podľa jeho názoru zlato zaostáva za virtuálnymi aktívami ako uchovávateľom hodnoty. Wozniak tvrdil, že drahý kov môže kvôli svojej fyzickej podobe predstavovať výzvy. Bitcoin je na druhej strane oveľa ľahšie dostupný:

Zlato je obmedzené a treba ho hľadať. Bitcoin je najúžasnejší matematický zázrak.

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple napriek tomu tiež uviedol, že osobne neinvestuje do BTC. Na druhej strane verí, že hodnota majetku v budúcnosti stúpne.

Wozniak sa teda pridal k ďalším menám známym v priemysle, ktoré majú podobný názor na bitku medzi BTC a zlatom. Medzi nimi sú Michael Saylor z MicroStrategy a Anthony Scaramucci zo SkyBridge Capital o čom sme informovali v minulosti.

Wozniak a prípad YouTube

V lete 2020 Steve Wozniak podal žalobu na YouTube za neprijatie potrebných opatrení na zabránenie podvodom s rozdávaním bitcoinov. Pred podniknutím právnych krokov spoluzakladateľ spoločnosti Apple opakovane vyzýval platformu na odstránenie podvodných videí.

Stojí za zmienku, že falošné bitcoinové darčeky sú v priemysle čoraz väčšou hrozbou. Podvodníci streamujú naživo na YouTube a vydávajú sa za slávnych ľudí alebo spoločnosti. Ak pošlú kryptomeny na ich adresy, ponúknu obetiam dvojnásobné prostriedky BTC. Oklamaní ľudia v skutočnosti nedostávajú peniaze, ktoré sľúbili.

Takmer rok po podniknutí právnych krokov proti YouTube Steve Wozniak spor prehral. Súd zistil, že videoplatforma je chránená federálnymi zákonmi. Súd tiež zistil, že argumenty Wozniaka nie sú dostatočné na porušenie imunity ustanovenej v oddiele 230.

Steve Wozniak nie je jedinou slávnou osobnosťou použitou v tomto type podvodu. Podvodníci okrem iného použili aj imidž Elona Muska, Billa Gatesa a Kanye West.

zdroj: blockchain.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár