Bitcoin je alternatívou zlata medzi mladšími generáciami

od Martin Tkáč

Bývalý kryptomenový skeptik Ray Dalio prezradil, že vlastní podiel v bitcoine. Vlajkovú loď tiež pochválil za úspechy od jej debutu. Najmä preto, že nikdy nebol „hacknutý“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Bitcoin má „priradenú hodnotu“

Miliardár v nedávnom rozhovore pre MarketWatch povedal, že verí technológii blockchain, pretože časom „získala dôveryhodnosť“.

Dalio je jedným z najvplyvnejších a najúspešnejších manažérov hedžových fondov všetkých čias. Nebol však vždy fanúšikom bitcoinu. Teraz však priznal, že „nejakú“ z tejto kryptomeny v peňaženke má.

Na margo investičných portfólií Dalio tiež spomenul, že bitcoin je alternatívou mladej generácie k zlatu a dodal:

 Portfólio by malo v najhoršom prípade začať tým, aké aktíva ho chránia. Investori by sa tiež mali uistiť, že je diverzifikovaný. Je to takmer alternatíva zlata medzi mladou generáciou a nemá žiadnu vnútornú hodnotu. Namiesto toho má priradenú hodnotu, a preto má určité výhody.

Neskôr v rozhovore Dalio predpovedal, že niektoré vlády by mohli postaviť kryptomenu mimo zákona, ak by cítili, že sa stáva hrozbou. Neverí však, že centrálne banky alebo veľké finančné inštitúcie budú vlastniť veľké množstvo BTC.

Nie je to prvýkrát, čo zakladateľ Bridgewater Associates urobil takéto vyhlásenie. Začiatkom septembra Dalio povedal, že regulačné orgány by mohli „zabiť“ bitcoin, ak by bol príliš úspešný.

Majk Spirit NFT

„Vybral by som si zlato“

Ťažko povedať, či je Dalio v skutočnosti úplne presvedčený o koncepte prvej kryptomeny. Je pravda, že prezentoval svoj býčí postoj k technológii blockchain, hoci jeho peňaženka nie je príliš hrubá, čo sa týka mincí, ktoré má.

Začiatkom tohto roka Dalio uviedol, že ak by mu niekto držal zbraň pri hlave a požiadal by ho, aby si vybral, vybral by si zlato pred BTC. Možno používa iba základnú mincu na diverzifikáciu svojej peňaženky.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár