Bitcoin je 50-krát lepší ako zlato

od Martin Tkáč

V roku 2021 dosiahol inštitucionálny záujem o bitcoin svoj zenit. Jednou zo spoločností, ktorá verila vo víziu bitcoinu, je MicroStrategy. Spoločnosť má v peňaženkách cez 92 000 BTC a jej generálny riaditeľ Michael Saylor smelo vyhlásil, že bitcoin je lepší ako zlato.

Spoločnosť Saylora nedávno odhalila svoje rozhodnutie kúpiť ďalšie bitcoiny. Získa prostriedky na investíciu predajom kmeňových akcií triedy A za viac ako 1 miliardu dolárov.

Saylor, ktorý zdôvodnil toto rozhodnutie uviedol, že bitcoin je najlepším aktívom na nákup v čase rastúcej inflácie. Zároveň dodal, že je čas trojnásobne rozdeliť prostriedky.

Myslím si, že za posledných 12 mesiacov sme mali mikro-stratégie pre infláciu a myslím si, že to teraz môžeme vidieť. Myslím si, že investori vidia, že bitcoiny za dané obdobie rástli o 330 percent a zlato o 7 percent. Bitcoin teda prekonáva zlato ako zaistenie proti inflácii až päťdesiatkrát. Takže Paul Tudor Jones a ďalší skorí stúpenci bitcoinu si myslia: „možno je čas, aby som svoju alokáciu zdvojnásobil alebo strojnásobil.“

Podľa neho je bitcoin 50-krát lepší ako zlato. Prekvapuje ho aj skutočnosť, že investori nezvýšia svoju alokáciu 10-krát.

V ekosystéme je priestor pre každé aktívum

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy je všeobecne známy ako maximalista BTC, ktorý sa ťažko dotýka iných digitálnych mien. Zdá sa však, že sa začal zaujímať o ďalšie kryptomeny. Podľa neho má v tomto odbore miesto pre blockchain Ethereum a jeho natívnu menu, rovnako ako majú svoje miesto aj iné kryptomeny a slúžia na rôzne účely. Verí, že dôležitú úlohu budú hrať aj existujúce stablecoiny. Prečo? Pretože majú podobnú funkciu ako pripravované digitálne meny centrálnych bánk (CBDC).

Budete chcieť postaviť svoje budovy na pevnom žulovom základe, takže bitcoiny sú vyrobené tak, aby vydržali navždy – vysoká integrita, veľmi trvanlivé. Ethereum sa snaží dematerializovať burzy a finančné inštitúcie.

Spoločnosť MicroStrategy uskutočnila prvý nákup bitcoinu v auguste pomocou peňazí zo svojej súvahy. Odvtedy tiež dokončila dve ponuky dlhopisov na zvýšenie kapitálu na financovanie ďalších nákupov. Saylor vyzýva ďalšie spoločnosti, aby investovali do bitcoinu. Podľa neho bitcoin v budúcnosti dosiahne trhovú kapitalizáciu 100 biliónov dolárov.

zdroj: pixabay.com, twitter.com, beincrypto.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár