Bitcoin ETF sa pomaly stáva realitou

od Martin Tkáč

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) práve schválila žiadosť spoločnosti spravujúcej kryptomeny Valkyrie o vytvorenie ETF založeného na bitcoinoch. Jeho akcie sa budú obchodovať na Nasdaq.

Podľa včerajšieho oznámenia SEC agentúra schválila registráciu akcií Valkyrie Bitcoin Strategy ETF na obchodovanie na Nasdaq. V liste viceprezidenta Nasdaq burza oznámila, že akcie fondu sú certifikované.

Valkyrie vo svojom prospekte predloženom SEC 11. augusta uviedla, že jej ETF v bitcoinovej stratégii ponúkne nepriame vystavenie kryptomenám prostredníctvom futures vyrovnanej v hotovosti. Tieto zmluvy budú obstarané prostredníctvom dcérskej spoločnosti so sídlom na Kajmanských ostrovoch.

Predseda SEC Gary Gensler predtým tvrdil, že futures možnosť ETF poskytuje „ochranu investora“. Tieto zmluvy sú notifikované v súlade s pravidlami podielových fondov.

Stojí za zmienku, že počet aplikácií Bitcoin ETF v USA sa v tomto roku výrazne zvýšil. Zvlášť od schválenia podobných výrobkov v Kanade a Brazílii.

Mike McGlone predpovedal schválenie Bitcoin ETF

Je zaujímavé, že hlavný stratég agentúry Bloomberg Mike McGlone už minulý mesiac predpovedal, že Komisia by skutočne mohla ETF dať zelenú futures do konca októbra.

SEC nedávno schválil aj nepriamy bitcoinový ETF, ktorý investuje do spoločností, ktoré vlastnia a profitujú z BTC, napríklad MicroStrategy.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár