Bitcoin dosiahol mesačný vrchol napriek vysokej volatilite

Bitcoin zaznamenal svoj prvý týždenný zisk od augusta, keď za posledných sedem dní vzrástol o takmer 3 %. Táto pozitívna dynamika prerušuje štvortýždňový klesajúci trend.

od Martin Tkáč

Najväčšia kryptomena zaznamenala minulý mesiac výrazný pokles, keď stratila 11 % svojej hodnoty. Bitcoin v polovici augusta prešiel náhlym cenovým prepadom, ktorý výrazne znížil jeho celkové ocenenie.

Bitcoin dosiahol mesačné maximum

Nedávny 3-percentný nárast bitcoinu sa skončil na mesačnom maxime 26 750 USD. V čase písania tohto článku však korigoval na 26 592 USD.

Táto odolnosť v trajektórii ceny bitcoinu je obzvlášť pozoruhodná vzhľadom na historické modely spojené so septembrom. Tento mesiac sa často označuje ako „rektember“ kvôli pravidelným poklesom BTC. Stabilita naznačuje, že bitcoin si pri súčasnej cene vytvára silnú podporu. To mu môže pomôcť udržať si väčšinu ziskov zo začiatku roka.

V priebehu roka 2023 boli pohyby ceny BTC výrazne ovplyvnené špekuláciami týkajúcimi sa možného schválenia spotového ETF pre bitcoin zo strany americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). V posledných týždňoch však neboli v súvislosti s týmto ETF zaznamenané žiadne významné aktualizácie, čo pravdepodobne prispelo k súčasnému stabilnému správaniu ceny.

Renomovaná analytická spoločnosť Santiment poskytuje pozitívny výhľad pre bitcoin. Zdôraznila, že ponuka Tetheru (USDT) na kryptomenových burzách vzrástla na najvyššiu úroveň od marca a dosiahla 24,1 %.

Nový trend zodpovedá celkovému poklesu zásob BTC a ETH na burzách. Toto zníženie naznačuje tendenciu investorov držať svoje aktíva namiesto obchodovania s nimi.

Bitcoin a Ethereum

Zdroj: Santiment

Kombináciou týchto dvoch dôležitých trendov – zvyšujúcej sa ponuky USDT na burzách a klesajúcich zásob BTC a ETH – je možné predpovedať potenciálne zvýšenie záujmu o nákupy na trhu v budúcnosti.

Znakom tohto vznikajúceho trendu je nedávny nárast počtu jedinečných adries bitcoinu. Tento ukazovateľ nezaznamenal nárast od apríla. Znamená to zvýšenú angažovanosť v ekosystéme bitcoinu, čo ďalej podporuje optimistický výhľad spoločnosti Santiment pre túto najdôležitejšiu kryptomenu.

On-chain analytik Ali Martinez uviedol, že napriek konsolidácii ceny bitcoinu v posledných týždňoch predstavuje rastúca aktivita siete „jednu z najviac býčích divergencií z pohľadu on-chainu“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár