Bitcoin dosiahne ATH za dva roky, hovorí Changpeng Zhao

od Simona

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ najväčšej svetovej burzy s kryptomenami, verí, že bitcoinu bude trvať niekoľko mesiacov až dva roky, kým dosiahne svoju súčasnú hodnotu ATH takmer 70 000 dolárov. Predpovedá tiež, že veľké kryptomenové projekty prežijú medvedí trh, zatiaľ čo malé sa môžu ocitnúť vo vážnych problémoch.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kolísanie cien je normálne

Changpeng Zhao (CZ) často radil investorom počas predchádzajúcich kryptomenových kríz. V nedávnom rozhovore pre The Guardian tak urobil opäť s tým, že toto odvetvie je relatívne nové, a preto nie sú nezvyčajné obrovské výkyvy.

Niektorí môžu veriť, že cena bitcoinu je 20 000 dolárov je „veľmi nízka“. Napriek tomu historicky pôvodná kryptomena naďalej zažíva obrovský rast:

„Ale viete, v roku 2018, 2019, by ste ľuďom povedali, že bitcoin bude stáť 20 000 dolárov.?V roku 2022 by boli veľmi šťastní. V roku 2018/19 bol bitcoin na úrovni 3 000,6 000 USD.“

CZ je tiež optimista. Podľa neho sa BTC dotkne a dokonca prekoná svoj historický rekord zaznamenaný vlani v novembri na úrovni okolo 69 000 dolárov.

Môže však trvať až dva roky, kým sa tak stane:

„Myslím si, že s prihliadnutím na tento pokles ceny z rekordnej úrovne 69 tis. do 20 tis v súčasnosti bude návrat na predchádzajúcu úroveň chvíľu trvať. Pravdepodobne to bude niekoľko mesiacov alebo niekoľko rokov. Nikto nemôže predpovedať budúcnosť.“

Generálny riaditeľ Binance potom uviedol, že prebiehajúca zima s kryptomenami by mohla byť starosťou pre menšie projekty, ktoré sa pripojili k ekosystému počas nedávneho býčieho trhu. Na druhej strane, väčšie spoločnosti, ktoré sú súčasťou odvetvia už roky, krízu prežijú.

Ubezpečil, že jeho burza má kapitál a skúsenosti, ktoré jej umožnia prekonať problémy. Na rozdiel od mnohých iných platforiem, ako sú Coinbase a Crypto.Com, ktoré vyhlásili prepúšťanie zamestnancov, Binance rozširuje svoj tím.

ťažba btc

CZ: Najväčší zástanca kryptomien

Začiatkom tohto mesiaca Zhao (ktorý je jedným z najbohatších ľudí na svete) povedal, že považuje digitálne aktíva za investičný nástroj aj prostriedok výmeny.

Preto nemá žiadne fiat meny a celý svoj majetok investoval do kryptomien:

„Nemám žiadne doláre. Všetko, čo mám, je v kryptomenách. Takže keď mám minúť peniaze, musím z nich niekde minúť. Pre mňa je všetko v kryptomenách. Nemusím myslieť na predaj kryptomien. Kryptomeny sú moje peniaze.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár