Bitcoin dosahuje nové ATH! Cena BTC presiahla 66 000 dolárov

od Martin Tkáč

Cena bitcoinu sa práve dostala na historické maximum nad 66 000 dolárov! Ide o nový historický rekord od ATH 14. apríla, kedy bola najväčšia kryptomena obchodovaná za 64 895 dolárov.

Čas rastu nielen pre BTC

Cena najväčšej kryptomeny prelomila vrchol ceny 64 895 USD a blíži sa k úrovni 67 000 USD! Trhová kapitalizácia kryptomien taktiež dosiahla nový rekord a teraz dosahuje 2,7 bilióna dolárov.

Dôvody na spokojnosť majú dnes nielen držitelia BTC. Ethereum prekonal hranicu 4 000 dolárov. To je najvyššia úroveň pre ETH od mája tohto roku.

Všimnite si toho, že od júla hodnota bitcoinu vyskočila o 100% po poklese pod 30 000 dolárov. Stalo sa tak v dôsledku čínskeho FUD a stiahnutia platieb kryptomenou v spoločnosti Tesla.

Spustenie prvého bitcoinového ETF v USA nepochybne prispelo k zvýšeniu kurzu kryptomeny. Futures ETF ProShares sa začalo v utorok a v prvý deň dosiahlo 1 miliardu dolárov.

Vyššie uvedené informácie dávajú nádej, že pozitívne špekulácie mnohých analytikov a investorov o cene bitcoinu môžu byť pravdivé. Mnoho z nich predpovedá, že kurz BTC čoskoro prerazí 100 000 USD. Takýto scenár okrem iného predpokladá analytici ako Mike McGlone alebo KALEO. Zostáva nám čakať na vývoj udalostí a pozorne sledovať trhy a burzy.

Dnes je nepochybne ďalší historický deň bitcoinov. Máme čo oslavovať!

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár