Bitcoin Depot, výrobca bitcoinmatov, vstúpi na burzu

Bitcoin Depot, jeden z najväčších svetových predajcov bitcoinmatov, vstúpi na burzu Nasdaq. To všetko vďaka zmluve v hodnote 885 miliónov dolárov so spoločnosťou GSR II Meteora Acquisition Corp.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER okrypte.sk
Bitcoin Depot vstúpi na Nasdaq

Bitcoin Depot sa môže pochváliť viac ako 7 000 bitcoinmatmi umiestnenými po celej Severnej Amerike. Umožňujú zákazníkom pohodlne previesť fiat meny na bitcoiny a iné kryptomeny. Výrobca teraz spojí svoje sily s GSR II Meteora Acquisition Corp (GSRM) a vstúpi na americkú burzu Nasdaq Stock Exchange. Jej akcie budú uvedené pod symbolom BTM.

„Vždy sa snažíme rozširovať náš dosah aktivity, aby čo najviac ľudí malo prístup ku kryptomenám, aby mohli kontrolovať svoje vlastné peniaze a vykonávať jednoduchšie a jednoduchšie finančné transakcie,“

-povedal Brandon Mintz, generálny riaditeľ a zakladateľ Bitcoin Depot.

Bitcoin Depot vygeneroval za posledných 12 mesiacov príjmy vo výške viac ako 623 miliónov dolárov. Na druhej strane čistý zisk presiahol 6 miliónov dolárov. Spoločnosť tiež plánuje v súčasnosti vstúpiť do štátu New York, aby rozšírila svoj dosah, pokiaľ ide o trh bitcoinmatov.

„Od začiatku sme rozšírili náš dosah v Severnej Amerike, podpísali strategické dohody s veľkými maloobchodníkmi a zlepšili naše služby, aby sme poskytli pohodlný prístup ku kryptomenám,“

-pokračoval Mintz.

Nová spoločnosť, Bitcoin Depot Inc., bude mať hodnotu 755 miliónov dolárov. Po započítaní výnosov z transakcie jej vlastný kapitál klesne na 855 miliónov dolárov. Z tejto hodnoty pôjde 321 miliónov dolárov do zvereneckého fondu vlastneného GSRM, ktorý sa použije na budúce akvizície.

Trh bitomatov v USA a vo svete

Podľa coinatmradar.com je dnes po celých Spojených štátoch 34 080 bitcoinmatov. Krajina je v tomto smere lídrom. Kanada je na druhom mieste s viac ako 2 500 zariadeniami. Pódium uzatvára Španielsko s 254 bitcoinmatmi. El Salvador sa môže pochváliť 212 bitcoinovými bankomatmi.

Pokiaľ ide o výrobcov, Genesis Coin je lídrom na trhu. Za touto spoločnosťou sú: General Bytes, BitAccess a Bitstop.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár