Bitcoin bude regulovaný „či sa vám to páči alebo nie“

od Martin Tkáč

Jamie Dimon zopakoval svoj negatívny postoj k bitcoinom. Tentoraz uviedol, že slúži ako „zlato bláznov budúcnosti“. Vyjadril tiež názor, že celé odvetvie kryptomien bude skôr alebo neskôr regulované.

Bitcoin nemá žiadnu „vnútornú hodnotu“

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon je kritikom kryptomeny vo všetkých smeroch. V nedávnom rozhovore pre HBO opäť uviedol dôvody, prečo je proti tejto triede aktív.

Nastolil nedávno horúcu tému úplného zákazu ťažby a obchodovania s bitcoinmi v Číne. Podľa Dimona sa tento krok ukázal ako nezákonný.

Ľudia by preto BTC nemali považovať za digitálne zlato:

Vždy som veril, že to niekde zakážu, ako to Čína urobila nezákonne, takže si myslím, že je to trochu bláznivé zlato.

S týmto názorom na zlato a bitcoiny stojí Dimon v opozícii voči mnohým ďalším prominentným menám, ktoré kryptomenu schválili. Nielen kvôli podobnosti s drahým kovom, ale aj kvôli niektorým výhodám.

Medzi nimi sú Michael Saylor, Steve Wozniak a Chamath Palihapitiya. Všetci veria, že bitcoin je lepším aktívom ako zlato kvôli jeho obmedzenej ponuke a digitálnej prítomnosti.

Prezident JPMorgan zároveň vyzval americké úrady, aby regulovali bitcoin. Verí, že sa používa hlavne pri nelegálnych aktivitách.

Áno … Ak ho ľudia používajú na daňové úniky a obchodovanie so sexom a ransomware, bude regulované, či sa vám to páči alebo nie. Nie je to teda morálne tvrdenie. Toto je faktické tvrdenie.

Dimon sa tak pridal k zoznamu ľudí, ktorí tvrdia, že bitcoin sa používa predovšetkým na nezákonné transakcie. Táto viera však nie je vôbec pravdivá. Početné správy už ukázali, že kriminalita zostáva naďalej najčastejšie používanou platobnou metódou v hotovosti. BTC blockchain je navyše transparentný, pretože sú na ňom zaznamenané všetky transakcie.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár