Bitcoin (BTC) bude mať do roku 2030 hodnotu 1 milión dolárov, verí Katie Wood

Katie Wood, šéfka investičného fondu ARK Invest, verí, že hodnota pôvodnej kryptomeny dosiahne 1 milión dolárov už v tomto desaťročí.

od Simona

Newsletter news

Podľa Woodovej nedávny kolaps FTX a ďalších kryptomenových spoločností pôsobí na posilnenie pozície bitcoinu. Kríza pomáha „bojovať“ s prvou digitálnou menou. O tento názor sa podelila v rozhovore pre Bloomberg.

Názor, že do roku 2030 bude mať jedna BTC minca hodnotu milión dolárov, vyjadrila v januári tohto roku nadácia Katie Wood Foundation. Odborníci vtedy poznamenali, že trhová kapitalizácia bitcoinu bude naďalej rásť, keďže ho všetky národy oficiálne akceptujú ako platobný prostriedok.

„Áno, viete, niekedy musíte prejsť bojiskami, musíte prejsť cez krízy, aby ste čo i len videli tých, ktorí prežili.“

Wood poznamenala, že nedávny krach trhu môže na chvíľu odstrašiť inštitucionálnych investorov. Budú potrebovať viac času na pochopenie technológie a toho, ako Bitcoin funguje. Keď však všetko pochopia, vrátia sa s peniazmi.

„Myslím si, že pre inštitucionálnych investorov bude pohodlnejšie prejsť na Bitcoin a možno aj Ethereum.“

To The Moon Bitcoin GIF by CoinCorner

Wood je optimistka

Wood zostáva optimistická nielen čo sa týka Bitcoinu, ale aj kryptomien všeobecne. Šéfka Ark Investment si svoju pozíciu v kryptomenách stále buduje. Od začiatku novembra jej fondy kúpili viac ako 1,3 milióna akcií kryptomenovej burzy Coinbase za približne 56 miliónov dolárov.

Bitcoin za posledný mesiac klesol takmer o 15 %, z 19 330 USD na 16 565 USD. Zároveň sa hodnota prvej kryptomeny za posledný rok prepadla o viac ako 70 %, z 57 160 USD na 16 565 USD. V čase písania tohto článku má BTC trhovú kapitalizáciu 318 miliárd dolárov.

zdroj: coingeco.com

Medzitým sa ťažba bitcoinov stala ťažšou ako kedykoľvek predtým, aj keď mnohé spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien majú finančné problémy. Podľa webovej stránky BTC.com sa obtiažnosť ťažby bitcoinov aktualizovala na rekordnú úroveň 36,9 Tx/s. Hash rate bitcoinovej siete sa teda zvýšil na 259,3 Tx/s. Aktualizácia obtiažnosti môže signalizovať nárast počtu ťažiarov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár