Bitcoin atakuje hranicu 40 000 USD

V sobotu 2. decembra cena bitcoinu prelomila hranicu 39 000 USD. Okolo 23:00 ET bitcoin dosiahol ročné maximum 39 680 dolárov, čo jasne ukazuje, že psychologická hranica 40 000 dolárov je veľmi blízko. Grayscale predpovedá výrazný nárast ceny BTC v roku 2024. Všetko na základe neustále odkladaného schvaľovania BTC ETF.

od Martin Tkáč

Kryptomenová jar počas zasneženej zimy

Aj keď je vonku zasnežený Armagedon, je jasne vidieť, že zima na trhu s kryptomenami konečne začala poľavovať. Patová situácia, ktorá trvala niekoľko mesiacov, bola konečne prelomená. Zvýšenie sadzieb jednotlivých kryptomien poháňa záujem o digitálne aktíva. V sobotu 2. decembra dosiahol kurz BTC tohtoročnú rekordnú hodnotu a vyšplhal sa až na 39 680 USD za coin.

Kurz BTC

Zdroj – coingecko.com

Zaujímavé je, že napriek agresívnym krokom SEC voči rôznym kryptomenovým burzám zostáva zelený trh nezmenený. Všetko nasvedčuje tomu, že schvaľovanie žiadostí o BTC ETF od BlackRock a ďalších žiadateľov sa blíži. To určite spôsobí ďalší nárast ceny kryptomeny Satoshiho Nakamota, ako aj celého trhu. Tu stojí za zmienku, že neustále sa zvyšuje aj kurz ETH (aktuálne 2 159 USD), či dokonca SOL (63 USD), tohtoročná kryptomenová raketa.

Podľa Grayslace sa kurz BTC v roku 2024 výrazne zvýši

Grayscale tiež predpovedá zvýšenie ceny bitcoinu vo svojej najnovšej správe z 1. decembra. Grayscale je špičkový správca digitálnych aktív a spoločnosť, ktorá už dlho čaká na schválenie od SEC, aby konvertovala svoj GBTC fond na BTC ETF. Jej správa naznačuje, že globálne trhy sa po turbulenciách v posledných dvoch rokoch pomaly začínajú stabilizovať. Reč je, samozrejme, o vojne na Ukrajine a nedávno prepukanom konflikte medzi Izraelom a Palestínou.

Podľa Grayscale pôjde cena BTC v roku 2024 výrazne nahor kvôli niekoľkým kľúčovým faktorom. Prvým z nich sú samozrejme nevybavené žiadosti o schválenie ETF na báze BTC. Správa tiež naznačuje, že množstvo BTC na kryptomenových burzách je najnižšie za niekoľko rokov. Tu bude samozrejme fungovať zákon ponuky a dopytu, vďaka ktorému bude kurz BTC ešte vyšší.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár