Bitcoin alebo zlato – čo si Ray Dalio vyberá?

od Martin Tkáč

Ray Dalio, žijúca legenda investičného trhu, považuje zlato za najlepšie zabezpečenie pred infláciou. Má tiež svoje vlastné zdroje bitcoinov.

Bitcoin, zlato a Ray Dalio

Manažér hedžového fondu Ray Dalio hovorí, že stále existuje šanca, že bitcoin pôjde hore. Zdôrazňuje však, že na zlato stále verí vo väčšej miere. V rozhovore pre CNBC 4. augusta sa investor a známy miliardár priznal, že vlastní „veľmi malé množstvo“ bitcoinu. Dodal, že pokiaľ ide o investície, vždy si vyberie zlato.

„Ak mi priložíš pištoľ k hlave a povieš:„ Môžeš mať iba jednu, “išiel by som po zlato, vysvetlil.

Dodal však, že bitcoin vníma ako digitálne zlato a že zostáva dôležitým spôsobom diverzifikácie vášho bohatstva.

„Existujú určité aktíva, ktorými chcete diverzifikovať svoju peňaženku, a bitcoin je niečo ako digitálne zlato,“ vysvetlil.

Jeho hedžový fond Bridgewater v druhom štvrťroku minulého roka minul na zlato viac ako 400 miliónov dolárov. V roku 2019 oznámil, že pridanie zlata do jeho portfólia by mohlo pomôcť vyrovnať ho. Zlato podľa inštitúcie znižuje riziko investovania, ale zároveň môže zvýšiť zisk. Dalio považuje rudu za prirodzené zabezpečenie pred infláciou.

Ako zaujímavosť dodajme, že centrálne banky majú v súčasnosti k dispozícii viac ako 35 000 metrických ton zlata, čo je asi jedna pätina všetkých vyťažených drahých kovov.

Dávajte si pozor na kryptomeny, môžu byť zakázané!

Dalio predtým varoval kryptoinvestorov pred možnou reguláciou aktív digitálnych mincí alebo dokonca pred ich potenciálnym zákazom v USA, ako to bolo v prípade zlata v 30. rokoch minulého storočia. Podľa Dalia existuje „skutočná šanca“, že federálna vláda môže bitcoin nakoniec zakázať.

Sám je voči bitcoinom opatrný, ale napriek tomu ho chcem vo svojom portfóliu.

„Celkovo neviem, či bitcoin pôjde hore alebo dole,“ dodal. Podľa jeho názoru sa dajú argumenty nájsť pre oba varianty.

V máji však uviedol, že uprednostňuje nákup BTC pred dlhopismi.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár