Bitcoin a ethereum stúpajú

Bitcoin a ethereum stúpajú

od Martin

Bitcoin a ethereum, dve najväčšie kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie, začali stúpať. Vyplýva to z uverejnenia oficiálnych údajov o HDP za druhý štvrťrok 2022, ktoré vydal americký úrad pre ekonomickú analýzu.

NEWSLETTER okrypte.sk
BTC a ETH opäť získavajú dôležité cenové úrovne

Podľa Bureau of Economic Research vo svojej správe reálny HDP v USA medziročne klesol o 0,9 %. To znamená druhý štvrťrok po sebe záporný rast HDP. Po týchto informáciách Bitcoin a Ether reagovali nárastom.

Momentálne stojí 1 bitcoin 23 949,56 USD, čo znamená pokles o 0,64 % za hodinu, no stále zaznamenáva 4,25 % nárast za deň. Oproti minulému týždňu je to tiež skok o 3,14 %. Na druhej strane ethereum je stále nad úrovňou 1 700 USD a aktuálne je jeho kurz 1 718,75 USD. Je to viac o 5,41 % ako včera a predstavuje nárast o 7,29 % za 7 dní.bitcoin rast

Vzostup ETH súvisí s nadšenou náladou v komunite s pripravovanou aktualizáciou the Merge. Prenáša Ethereum blockchain z konsenzu Proof-of-Work do Proof-of-Stake.

Nárast cien na trhu s kryptomenami je tiež dôsledkom býčej reakcie okolia po oznámení ďalšieho 75-bodového zvýšenia úrokových sadzieb Federálnym rezervným systémom. Informáciu o náraste zverejnili v stredu. Písali sme o tom tu.

Má USA problémy?

Podľa definície ekonomiky uznávanej mnohými krajinami sú dva po sebe nasledujúce štvrťroky záporného HDP signálom, že Spojené štáty vstúpili do recesie. Biely dom však popiera, že by sa americká ekonomika dostala do tohto stavu. Úrady tvrdia, že recesiu poháňa „holistický pohľad na dáta“.

Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell sa na to v stredu opýtal na tlačovej konferencii. Odpovedal, že neverí, že ekonomika je v recesii. Vyjadril sa však k tomu, že nedávno „vymäkla“.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár