BitBay je prvá burza kryptomien, ktorá splnila všetky požiadavky estónskej FIU

od Martin Tkáč

BitBay, popredná európska burza kryptomien, nedávno prešla auditom svojich účtovných závierok, ktorý potvrdzuje súlad s požiadavkami estónskej finančnej spravodajskej jednotky. Vďaka tomu je BitBay prvou burzou kryptomien s licenciou v Estónsku, ktorá úspešne prešla týmto hodnotením.

Po ukončení postupu auditu spoločnosť zverejnila aj svoju účtovnú uzávierku.

Bitbay úspešne prešiel finančným auditom

Finančný audit vykonala nezávislá externá audítorská agentúra certifikovaná estónskou vládou. Bola skúmaná existencia a stav aktív a ich prítomnosť na používateľských účtoch, to zahŕňa kryptomeny aj nekryté aktíva.

V rámci auditu bola analyzovaná aj účtovná závierka, ako aj výnosy, výnosy a zisky. Rovnako bol potvrdený súlad aktivít spoločnosti s platnými postupmi AML (Anti -Money Laundering) a KYC (Know Your Customer – customer identity).

Vyššie uvedené analýzy boli vykonané v rámci požiadaviek stanovených estónskym právom. Výsledky auditu ukazujú, že miestne regulačné orgány kladne hodnotia BitBay z hľadiska dôveryhodnosti, finančnej transparentnosti a bezpečnosti.

Postup taktiež potvrdil finančnú stabilitu spoločnosti, ako aj náležitú ochranu a zabezpečenie majetku užívateľov. To znamená, že každá jednotka meny, ktorú vložia na svoj účet BitBay, je skutočne krytá. Okrem toho sú v plnej miere splnené všetky požiadavky estónskej finančnej spravodajskej jednotky na boj proti podvodom a bezpečnosť.

Finančná transparentnosť a bezpečnosť sú našimi hlavnými prioritami. Veríme, že vo svete financií, vrátane kryptomien, sú primerané právne predpisy nevyhnutné na zaistenie bezpečnosti všetkých účastníkov trhu. Uznanie tak váženej a náročnej autority, akou je estónska finančná spravodajská jednotka, potvrdzuje, že sme sa vybrali správnou cestou rozvoja.

Neustály a dynamický rozvoj trhu samozrejme znamená, že nechceme zaspať na vavrínoch. Neustále budeme zlepšovať naše bezpečnostné štandardy a interné postupy, aby sme splnili očakávania regulátorov a zaistili bezpečnosť našich klientov

– komentuje tlačové oddelenie BitBay.

Po výsledkoch auditu zverejnila svoju účtovnú závierku aj burza kryptomien BitBay. Od októbra 2019 do decembra 2020 spoločnosť vykázala čistý príjem vo výške 8 849 686 EUR, čím vytvorila čistý zisk 6 591 835 EUR po zdanení.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár