Binance zverejňuje 10 užívateľských práv kryptomien

od Martin Tkáč

Binance verí, že budúcnosť kryptomien musí byť zameraná na používateľa. Spoločnosť riadená CZ zverejnila zoznam základných práv každého užívateľa digitálnych aktív.

Binance a Listina práv

Binance práve zverejnila svojich „10 základných práv pre používateľov kryptomien“.

V dokumente sa uvádza, že každý človek by mal mať voľný prístup k finančným nástrojom, ktoré mu umožňujú väčšiu ekonomickú nezávislosť. Medzi tieto nástroje samozrejme patria aj kryptomeny a iné digitálne aktíva.

Pri popise súkromia ako základného ľudského práva sa Binance dotkla aj témy osobných údajov. Osobné údaje sú v podstate akékoľvek informácie, ktoré možno potenciálne použiť na identifikáciu konkrétnej osoby. Podľa čínskej burzy by takéto údaje mali firmy prísne chrániť.

Binance zverejňuje 10 užívateľských práv kryptomien

Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao v dokumente uviedol:

V Binance bol našou prvou prioritou vždy náš používateľ, od bezpečnosti používateľa až po skúsenosť byť súčasťou väčšej komunity. O tom je kryptomena a je dôležité, aby sme ju nestratili zo zreteľa ako celé odvetvie. Dúfame, že týmito 10 základnými zákonmi dáme hlas tým, ktorí boli tradične umlčaní.

Regulácia trhu s kryptomenami je nevyhnutná

Binance tiež priznala, že regulácie trhu s kryptomenami sú nevyhnutné a používatelia burzy by mali mať vplyv na to, aké regulácie sa vytvoria. V dokumente sa tiež uvádza, že hráči v tomto odvetví majú povinnosť spolupracovať s regulačnými orgánmi a tvorcami politík, aby im pomohli vytvoriť vhodné predpisy, ktoré nebránia inováciám a chránia používateľov.

Pri konštatovaní, že regulácie a inovácie sa navzájom nevylučujú, autori dokumentu hovoria aj o právach používateľov zapojiť sa do nových technológií a odvetví a ich segmentov, ako sú stablecoiny, NFT, token stakeout atď.

Pripomeňme, že Binance sa predtým stretla s „regulačnou reakciou“ britského FCA, úradov EÚ a predstaviteľov z Thajska, Japonska, Ontária, Kajmanských ostrovov a Singapuru.

Akciový trh však tvrdí, že má záujem spolupracovať s regulátormi a tvorcami politík na zavedení globálneho regulačného rámca, ktorý poskytne „zdravú trajektóriu“ pre celé odvetvie kryptomien a digitálnych aktív.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár