Binance začína podporovať ETHW

Kryptomenová burza Binance práve oznámila, že jej klienti sa už môžu zapojiť do ťažobného fondu ETHW. Ide o „novú-starú“ verziu ETH, ktorá sa stále ťaží pomocou algoritmu Proof-of-Work (PoW).

od Martin Tkáč

Newsletter news

Binance podporuje ETHW

Podľa štvrtkového oznámenia spoločnosti nebudú účastníkom ETHW Pool účtované žiadne poplatky počas propagačného obdobia končiaceho 29. októbra. Je to podnet na začatie používania novej výmennej služby. Pred dvoma týždňami prešla sieť Ethereum procesom The Merge. Inými slovami, úspešne zmenil mechanizmus ťažby ETH. Odvtedy je blockchain projektu založený na algoritme Proof-of-Stake (PoS), ktorý eliminuje potrebu ťažiť kryptomenu pomocou minerov.

Binance zriaďuje Globálny poradný výbor pre politiku a reguláciu

To sa samozrejme minerom nepáčilo a niektorí ostali pro pôvodnej myšlienke ťažby. Vznikla teda nová, „rozdvojená“ verzia Etherea, ktorej základom je stále PoW, aj keď, treba zdôrazniť, jeho začiatky boli veľmi ťažké. Podpora od zákazníkov spoločnosti Binance, giganta obchodujúceho s kryptomenami, by teoreticky mohla pomôcť udržať túto sieť pri živote.

Binance US ponúka ETH zainteresovaným stranám

7. septembra Binance US oznámila spustenie služby Ethereum Staking, ktorá svojim používateľom ponúka počiatočnú ročnú mieru návratnosti (APY) vo výške 6 %. Podľa blogového príspevku Binance.US táto nová funkcia umožní používateľom začať s vkladom ETH s minimálnou hodnotou 0,001 ETH (približne 1,62 USD). Toto množstvo, je oveľa dostupnejšie ako 32 ETH potrebných na to, aby ste sa stali validátorom v sieti Ethereum.

Aj keď existuje požiadavka 32 ETH na staking priamo v sieti Ethereum, používatelia môžu použiť na Binance.US s konkurenčne nízkym minimom len 0,001 ETH

– uviedla spoločnosť.

Brian Shroder, generálny riaditeľ spoločnosti Binance US, tiež uviedol, že jeho tím bol zo spustenia tejto funkcie nadšený. Okrem toho sa snaží vytvárať nové komplexné ponuky podielov, ktoré prinášajú „väčšiu hodnotu pre zákazníkov“.

ETH hrá kľúčovú úlohu v širšom ekosystéme Web3 a keďže sieť Ethereum pokračuje v napredovaní smerom k zlúčeniu, sme nadšení, že teraz môžeme ponúknuť ETH stakeout s niektorými z najvyšších ocenení v tomto odvetví.

– povedal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár