Binance vytvára fond vo výške 1 miliardy dolárov na podporu BSC

od Martin Tkáč

Burza Binance oznámila svoj zámer vyčleniť viac finančných prostriedkov na rozvoj ekosystému Binance Smart Chain (BSC). Platforma tentoraz sľubovala investíciu až 1 miliardu dolárov.

Binance daruje BSC 1 miliardu dolárov

Podľa tlačovej správy platforma spustila fond vo výške 1 miliardy dolárov. Jeho cieľom je „urýchliť prijatie digitálnych aktív a technológie blockchain“.

Je načase urýchliť cestu # BinanceSmartChain k škálovaniu a masovému osvojovaniu 🚀

Oznamujeme najväčší rastový fond v histórii kryptomien – fond 1 miliardy dolárov, ktorý má presadiť prijatie nielen BSC, ale celého odvetvia blockchainu.

Fond bude rozdelený do štyroch kľúčových iniciatív. Sú to tieto:

  • Investície
  • Program pre vývojárov
  • Rozvoj talentu
  • Likvidné stimuly

500 miliónov USD pôjde na projekty patriace do posledných troch kategórií. Program pre vývojárov získa 300 miliónov dolárov a 100 miliónov dolárov bude určených na stimuly likvidity a rozvoj talentov.

Zostávajúcich 500 miliónov dolárov pôjde na projekty postavené mimo inteligentného reťazca Binance. Burza chce „urýchliť prijatie decentralizovanej finančnej infraštruktúry do hlavného prúdu“. A hoci BSC nie je decentralizovaná sieť, platforma uviedla, že tieto prostriedky sú určené na podporu rozvoja decentralizovaných technológií, hier, metaversa, virtuálnej reality, umelej inteligencie a finančných služieb.

Predtým, v septembri minulého roku, už burza investovala 100 miliónov USD na podporu decentralizovaných finančných projektov v BSC.

Inteligentný reťazec Binance vs Ethereum

Podľa Bscscan bolo k 11. októbru na BSC približne 99,1 milióna unikátnych adries. Blockchain denne spracuje 6,95 milióna transakcií. Na porovnanie, Etherscan zobrazuje 172,2 milióna jedinečných adries v sieti Ethereum (ETH) a 1,19 milióna denných transakcií.

Podľa spoločnosti DeFi Llama sa BSC nachádza hneď za ethereom o celkovej zamknutej hodnote (TVL). Rozdiel medzi prvým a druhým miestom je však obrovský. TVL Ethereum je 140,35 miliardy dolárov, zatiaľ čo Binance 17,69 miliardy dolárov. BSC dosiahlo v polovici mája svoj historický rekord vo výške 32,26 miliardy dolárov. V prípade Ethereum bola ATH 145,42 dolára a stala sa začiatkom septembra.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár