Binance vytvára 1 miliardu dolárov Web3 Recovery Fund

Najväčšia svetová kryptomenová burza Binance nedávno oznámila, že je v procese vytvárania „Fondu opráv pre Web3“. S ňou plánuje pomôcť kryptomenovým projektom, ktoré sú momentálne v kríze likvidity, okrem iného aj kvôli celej dráme okolo FTX.

od Simona

Newsletter news

Ostatných priemyselných hráčov ochotných pomôcť s týmto fondom obnovy víta s otvorenou náručou generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao (CZ).

Fond na obnovu Binance

V rozhovore pre Bloomberg CZ uviedol, že Binance sa snaží získať 1 milión dolárov pre nedávno oznámený Web3 Industry Recovery Fund. Ak by sa táto suma ukázala ako nedostatočná, chceli by vyčleniť viac financií.

Rôzne priemyselné subjekty môžu jednoducho prispieť do fondu obnovy zaslaním prostriedkov na verejnú blockchainovú adresu. Generálny riaditeľ Binance poznamenal, že ľudia môžu čoskoro očakávať rozsiahly blogový príspevok so všetkými podrobnosťami plánu.

Bitcoin Altcoin GIF by Crypto GIFs & Memes ::: Crypto Marketing

Pád FTX

Samozrejme, v rozhovore pre Bloomberg nebolo možné prehliadnuť kolaps FTX:

„Myslím si, že ako priemysel sme dovolili, aby sa FTX stal príliš veľkým predtým, ako sme začali spochybňovať niektoré z týchto vecí. Preto volím prístup, keď kladieme otázky oveľa skôr. Toto nie je útok na nikoho z našich kolegov v tomto odvetví. Chceme len väčšiu transparentnosť a väčšiu kontrolu.“

CZ očakáva, že po FTX zlyhá niekoľko ďalších subjektov. Zopakoval však, že kryptopriemysel ako celok sa nemá čoho obávať.

Už skôr sa objavili informácie, že zákazníci pôžičkových platforiem BlockFi a Genesis si nemohli vybrať prostriedky. Oba subjekty boli nútené pozastaviť platby. Hovorí sa, že bankrot pre oboch je hneď za rohom.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár