Binance vstupuje do spolupráce s FC Porto

od Martin Tkáč

Burza Binance dnes oznámila partnerstvo s popredným profesionálnym portugalským futbalovým klubom FC Porto. Spoločnosť sa stala oficiálnym partnerom klubu na poli fanúšikovských žetónov.

Binance a FC Porto spoja svoje sily

V rámci dohody sa logo Binance objaví na zadnej strane dresu FC Porto pre sezónu 2021/22. Na rukávoch sa objaví aj v nasledujúcich sezónach. Okrem toho bude token fanúšikov FC Porto (PORTO) vysielaný cez Binance Launchpad. Tým chce zvýšiť povedomie o svojom stredopoliarovi.

Žetón umožní fanúšikom FC Porto zapojiť sa do rozhodovania klubu a vyhrať rôzne ceny. V oznámení o výmene sa môžeme dočítať:

Vďaka partnerstvu s Binance bude FC Porto Fan Token (PORTO) vydaný prostredníctvom Binance Launchpad. Posunie značku klubu na ďalšiu úroveň a vytvorí zmysluplnejší zážitok zo zapojenia fanúšikov klubu s jedinečnými a pútavými odmenami, interaktivitou, gamifikáciou a ďalšími. Oficiálny token pre fanúšikov FC Porto (PORTO) je užitočný token, ktorý fanúšikom poskytuje revolučné nové spôsoby, ako sa zapojiť do svojho obľúbeného klubu. PORTO bude od dnešného dňa dostupné pre všetkých používateľov Binance cez Launchpad a neskôr cez spotový trh, nákupy bankovými kartami a P2P.

Žetóny fanúšikov

Tokeny fanúšikov založené na blockchaine získali v roku 2021 obrovskú popularitu. Prispela k tomu okrem iného globálne prijatie kryptomien a technológie DLT. Najnovšie partnerstvo s FC Porto nie je jediným partnerstvom, ktoré Binance tento rok nadviazala. Minulý mesiac platforma podpísala sponzorskú zmluvu s SS Lazio.

Hoci Binance len začína svoj rozvoj v prestížnom fanúšikovskom tokenovom trhu, ďalšie burzy už uzavreli sponzorské zmluvy s prestížnymi športovými klubmi. Spoločnosti, ktoré sa stali veľmi aktívnymi v športovom priemysle, zahŕňajú Crypto.Com a FTX.

Zatiaľ čo tokeny fanúšikov získavajú medzi investormi obrovskú popularitu, prinášajú so sebou aj riziká. Rovnako ako ostatné kryptomeny sú zaťažené vysokou volatilitou.

To je dôvod, prečo Binance zdôrazňuje:

Hodnota tokenov fanúšikov Binance môže kolísať a používateľ by mal pred uzavretím akejkoľvek transakcie vykonať vlastnú analýzu vhodnosti tokenov a rizík s nimi spojených.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár