Binance sprísňuje predpisy KYC

od Martin Tkáč

Popredná burza kryptomien Binance zvýšila svoje požiadavky na overovanie klientov v dôsledku rastúceho tlaku globálnych finančných regulátorov.

Všetci používatelia Binance musia overiť svoje účty

V oficiálnom piatkovom oznámení Binance uviedla, že všetci noví používatelia musia s okamžitou platnosťou absolvovať postupy „nepriameho overenia“. Bez nej nebudú môcť vkladať, vykonávať transakcie ani vyberať výbery.

Používatelia musia predložiť doklad totožnosti a podrobiť sa overeniu tváre.

Spoločnosť Binance odhalila, že tieto zmeny sú výsledkom neustálych kontrol jej produktov a služieb. Ich cieľom je zaviesť zmeny nevyhnutné v súvislosti s rýchlym vývojom regulačného prostredia.

Do nedávno predstavených zmien boli zahrnutí aj existujúci používatelia Binance. Burza si všimla, že všetci existujúci zákazníci, ktorých účty sú stále na úrovni „základného“ overenia, budú môcť iba vyberať finančné prostriedky, rušiť objednávky, zatvárať pozície a uskutočňovať výkupy.

To sa bude vykonávať postupne, aby sa minimalizovalo narušenie používateľského zážitku, odteraz až do 10.-20. januára. Existujúci používatelia môžu obnoviť plný prístup k produktom a službám Binance, ako sú vklady a obchodovanie, až po absolvovaní aspoň stredného overenia.

Podľa Binance je účelom nového povinného overovania posilnenie súladu know-your-customer (KYC) a boja proti praniu špinavých peňazí (AML) s cieľom zaistiť bezpečnosť majetku a osobných údajov používateľov.

Binance pod zvýšeným regulačným dohľadom

Odvetvie kryptomien bolo vždy pod prísnym dohľadom finančných regulátorov. V posledných mesiacoch však najväčšia burza Binance zaberá úder za úderom.

Globálne regulačné orgány z mnohých jurisdikcií z celého sveta, vrátane Hongkongu, USA, Kanady, Veľkej Británie, Malajzie, Poľska a niekoľkých ďalších krajín, obvinili burzu okrem iného z ponuky služieb bez licencie.

Prebiehajúci boj s Binance viedol spoločnosť k vymenovaniu niekoľkých riaditeľov so silnými skúsenosťami v oblasti regulácie, ktoré jej pomôžu orientovať sa v prísnom právnom prostredí. Len pred pár dňami Binance najala bývalého vyšetrovateľa amerického ministerstva financií.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár