Binance spolupracuje s PT Telkom Indonesia na vytvorení novej kryptomenovej burzy

od Martin Tkáč

Binance nadviazala spoluprácu so štátnou spoločnosťou PT Telkom Indonesia. Cieľom je vytvoriť novú kryptomenovú burzu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Binance + PT Telkom Indonesia = nová burza

Kryptomenová burza Binance sa spojila s MDI Ventures, odnožou rizikového kapitálu spoločnosti PT Telkom Indonesia. Cieľom oboch subjektov je vytvorenie novej platformy na výmenu kryptomien.

Dohoda sa zameria aj na zvýšenie prijatia blockchainu v Indonézii, podľa spoločného oznámenia zverejneného v stredu. Dodajme, že hovoríme o krajine, v ktorej žije približne 240 miliónov ľudí.

Na pomoc pri vývoji novej výmennej platformy poskytne Binance svoju infraštruktúru a technológiu správy aktív. Nové partnerstvo tiež umožňuje spoločnosti rozširovať svoje pôsobenie v krajine, kde už spoločnosť realizovala niekoľko dôležitých investícií na platforme obchodovania s kryptomenami Tokocrypto.

Generálny riaditeľ a zakladateľ Binance Changpeng Zhao pre médiá povedal:

Našou ambíciou v Binance je globálne rozšíriť blockchainový a kryptomenový ekosystém a táto nová iniciatíva v Indonézii je významným krokom týmto smerom. Vďaka rýchlemu prijatiu technológie a silnému ekonomickému potenciálu má Indonézia potenciál stať sa jedným z popredných centier blockchainového a kryptomenového ekosystému v juhovýchodnej Ázii.

Majk Spirit NFT

MDI Ventures

MDI Ventures je veľká indonézska investičná spoločnosť, ktorá sa zameriava najmä na technologické trhy. Môže sa pochváliť investičným portfóliom v hodnote viac ako 830 miliónov USD. Funguje to aj vo viacerých odvetviach. Vo vyhláseniach týchto dvoch spoločností sa nezverejnili mená ďalších subjektov zapojených do konzorcia vedeného MDI.

Binance, ktorá čelila výrazným regulačným obmedzeniam v druhom a treťom štvrťroku 2021, má teraz v úmysle rozšíriť svoju prítomnosť v Ázii. Singapurská pobočka spoločnosti nedávno kúpila 18% podiel v Hg Exchange, miestnej súkromnej burze.

Začiatkom decembra tiež Changpeng Zhao oznámil, že jeho spoločnosť požiada o licenciu od Financial Conduct Authority (FCA) vo Veľkej Británii. Hoci medzi platformou a britským regulátorom už nejaký čas panovalo napätie, riaditeľ ubezpečil, že ich vzťah sa nedávno výrazne zlepšil.

Sme plne odhodlaní. Zavádzame množstvo veľmi významných zmien do organizačných štruktúr, produktovej ponuky, našich interných procesov a spôsobu spolupráce s regulačnými orgánmi

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár