Binance spálila tokeny BNB v hodnote 740 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Najväčšia svetová kryptomenová burza Binance, uskutočnila 19. štvrťročné spaľovanie mincí. Z obehu tak stiahla viac ako 1,8 milióna tokenov BNB, ktoré mali v čase transakcie hodnotu 740 miliónov USD. Changpeng Zhao, generálny riaditeľ burzy tvrdí, že tento proces je dôkazom deflačného charakteru aktíva.

19.Spaľovanie BNB

BNB Chain (BNB), natívny token najväčšej svetovej burzy kryptomien dnes prešiel 19. štvrťročným spaľovacím procesom.

Spoločnosť poslala 1 830 382 BNB (viac ako 741 miliónov dolárov v čase transakcie) do peňaženky, ktorá môže tokeny iba prijímať, ale nie odosielať.

Okrem zabezpečenia transparentnosti a predvídateľnosti pre komunitu bude mať tento proces deflačný efekt. Cieľom štvrťročných pálení je postupné znižovanie celkovej ponuky až po dosiahnutie úrovne 100 miliónov tokenov. V nedávnom tweete generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao (CZ) opäť zdôraznil tento koncept.

V nasledujúcom príspevku Zhao odôvodnil iniciatívu Binance tým, že je to v bielej knihe a že jeho tím štvrťročne dodržiava správne postupy.

Kurz BNB

Stojí za zmienku, že tento proces má často pozitívny dopad na cenu BNB. Rovnako ako u mnohých iných kryptomien, token zaznamenal nárast za 24 hodín a jeho hodnota sa teraz pohybuje okolo 420 dolárov. K predchádzajúcemu popáleniu došlo v januári. Potom Binance stiahla z obehu BNB v hodnote takmer 800 miliónov dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár