Binance spálil BNB v hodnote takmer 400 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Binance oznámil, že včera úspešne dokončila svoje  štvrťročné spaľovanie BNB. Tak bolo z obehu stiahnutý Binance Coin (BNB) v hodnote 393,6 mil. USD.

Ofsajd Binance Coinu v hodnote takmer 400 miliónov dolárov

Dokončili sme našich 16 štvrťročných spaľovaní BNB tokenov vo výške 1 296 728 BNB. Posledné štvrťročné spaľovanie zahŕňa skutočné spálenie 1 291 565 BNB a ďalších 5 163 BNB, ktoré sa úspešne spálili prostredníctvom programu Pioneer Burn Program.

 

#Banance dokončuje 16. štvrťrok #BNB Burn

39 Bolo spálených 393,6 mil. USD! 🔥🔥

– Binance (@binance) 18. júla 2021

 

Binance’s quarterly burn je deflačný mechanizmus, ktorý umožňuje burze spätný výkup a trvalé zničenie určitého množstva BNB uloženého v trezore. V súčasnosti sa hodnota spálených mincí rovná 20% zo zisku spoločnosti Binance za štvrťrok.

Aj keď teda akciový trh nezverejnil svoje príjmy verejne, nedávne vyhorenie naznačuje, že Binance dosahuje zisk okolo 2 miliárd dolárov za štvrťrok.

Stojí za zmienku, že program „Pioneer Burn Program“ spoločnosti Binance, ktorý bol spustený v septembri minulého roka, umožňuje burze odškodniť používateľov, ktorí omylom poslali svoje BNB na smart kontrakty. Na krytie týchto strát Binance teraz spaľuje a efektívne odstraňuje z obehu aj tieto stratené žetóny.

Celkovo je posledné spálenie väčšie ako predchádzajúce, aj keď nie v dolároch. 16. apríla Binance spálil 1 099 888 BNB  v tom čase v hodnote približne 592 miliónov dolárov. Trh s kryptomenami však odvtedy poklesol asi o 50% a väčšina hlavných kryptomien sa stále obchoduje za polovičnú cenu, ako bola ich hodnota v apríli a začiatkom mája.

V súhrne: 1 296 728 #BNB (390 855 150 USD) spálených spoločnosťou @Binance.

Zvyšných 16 miliónov BNB sa odomklo a presunulo na adresu tímu podľa harmonogramu v bielej knihe. # Tím Binance doteraz nikdy nepoužil ani nepredal jediný tím #BNB, iba ich spálil.

 

Vývoj BNB

Zdá sa však, že nedávne masívne vypálenie BNB nemalo žiadny vplyv na cenu tokenu, ako tomu bolo predtým. V čase písania tohto článku sa BNB obchoduje na úrovni okolo 283 dolárov čo je ďaleko od historického maxima 690 dolárov.

Napriek tomu je BNB stále štvrtým najväčším digitálnym majetkom vďaka trhovej kapitalizácii okolo 47,5 miliárd dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár