Binance Smart Chain spracoval 1,5 miliardy transakcií

od Martin Tkáč

Binance, najväčšia svetová burza kryptomien podľa objemu, oznámila, že kumulatívny počet transakcií na jej Binance Smart Chain (BSC) presiahol 1,5 miliardy. Sieť dosiahla tento míľnik len 14 mesiacov po svojom spustení.

Celkový počet transakcií na #BinanceSmartChain len pred pár hodinami prekročil 1 500 000 000. #BSC komunita je nezastaviteľná 🚀

Podľa BscScan sa denný počet blockchainových transakcií nedávno zvýšil na viac ako 10 miliónov. To je blízko k historickému rekordu z 29. júla, ktorý sa pohyboval okolo 13 miliónov. Na ich blockchaine je tiež viac ako 108 miliónov jedinečných adries peňaženiek. Ide o obrovský nárast oproti 650 000 adresám na začiatku roka.

BSC vs Ethereum

V posledných mesiacoch sa sieť BSC stala skutočným konkurentom Etherea. Ako z hľadiska nákladov, tak aj výkonu. Na základe údajov z YCharts.com sú priemerné ceny plynu a časy blokovania v sieti Ethereum 131,87 USD a 13,33 sekundy. Medzitým vyťaženie nového bloku na BSC trvá iba 3,02 sekundy a používatelia zaplatia za dokončenie inteligentnej zmluvy v priemere 6,64 USD. BSC je však oveľa centralizovanejší ako sieť Ethereum. Má len 21 autorizovaných validátorov.

Changpeng Zhao, teraz miliardár a zakladateľ Binance oznámil, že má ambiciózne plány na expanziu BSC. Začiatkom tohto mesiaca oznámil vytvorenie akceleračného fondu v hodnote 1 miliardy dolárov na rozvoj BSC a celkového ekosystému kryptomien. Bude rozdelená do štyroch kľúčových iniciatív. Sú to v tomto poradí:

  • Investície
  • Program pre vývojárov
  • Rozvoj talentu
  • Likvidné stimuly

Je čas urýchliť cestu # BinanceSmartChain smerom k škálovaniu a masovému prijatiu 🚀
Oznamujeme najväčší rastový fond v histórii krypto, fond vo výške 1 miliardy dolárov, ktorý má presadiť prijatie nielen BSC, ale celého blockchainového priemyslu.

V súčasnosti je najpopulárnejšou decentralizovanou aplikáciou (dApp) na Binance Smart Chain decentralizovaná burza PancakeSwap (DEX). Podľa CoinGecko je možné na tomto DEX zobchodovať až 2 436 altcoinov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár