Binance Smart Chain aktivuje mechanizmus spľovania BNB v reálnom čase

od Martin Tkáč

Binance Smart Chain (BSC) nedávno aktivoval BEP-95, ktorý integruje mechanizmus spaľovania v reálnom čase do svojej tokenomickej štruktúry. Odteraz sa bude v každom bloku spaľovať pevný pomer poplatkov za gas vyberaný validátormi BSC.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Spaľovanie začína v reálnom čase

Binance začiatkom tohto týždňa oznámila spustenie nového mechanizmu na Twitteri. Rýchlosť spaľovania, regulovaná manažmentom je teraz údajne 10 %.

BEP-95 bol predstavený 22. októbra s cieľom urýchliť spaľovanie BNB a ďalšiu decentralizáciu siete. Spoločnosť tiež predpokladala, že by to zvýšilo cenu tokenov BNB, pravdepodobne v dôsledku zvýšeného nedostatku.

Binance tvrdila:

Zatiaľ čo implementácia tohto BEP môže znížiť celkové množstvo BNB, ktoré validátori a delegáti získajú zo stakingu, hodnota ich odmien v denominácii fiat sa môže zvýšiť. Tento spaľovací mechanizmus by ešte viac znížil zásoby BNB. Zvýšenie dopytu by teda zvýšilo hodnotu BNB.

Binance od svojho vzniku ručne spaľuje Binance Coin. Jeho cieľom bolo znížiť celkovú ponuku BNB o 50 %, z 200 miliónov na 100 miliónov tokenov. Jeden takýto súdny spor bol vedený krátko pred oznámením BEP-95, pri ktorom boli z obehu odstránené tokeny v hodnote 640 miliónov (1 335 888 BNB).

Spaľovanie Binance v reálnom čase bude prebiehať súbežne s plánovanými burzovými akciami. Dôležité je, že zostane v platnosti aj po tom, čo plánované spálenie dosiahne svoj cieľ 100 miliónov BNB.

Majk Spirit NFT

Spaľovanie Binance vs Ethereum

Nový spaľovací motor Binance je podobný, ale nie identický s motorom Ethereum. Zatiaľ čo oba reťazce zbierajú tokeny pre spaľovací fond prostredníctvom transakčných poplatkov, niektoré poplatky BSC sa stále používajú na kompenzáciu validátorov.

V Ethereu sa všetky povinné poplatky posielajú do spaľovacieho fondu. Obchodníci však majú k dispozícii možnosť „sprepitného“, ako odškodniť minerov. Zvyšok kompenzácie je poskytovaný prostredníctvom blokových odmien.

Navyše, keďže Binance používa proof-of-stake, neuvoľňujú sa žiadne nové tokeny, ktoré by mohli kompenzovať spotrebu.

zdroj: bitcoin.pl pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár